Polska bliżej lidera. Zobacz tabelę Ligi Narodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: reprezentacja Polski.
Materiały prasowe / Na zdjęciu: reprezentacja Polski.

W piątek w Lidze Narodów nie grają ani Słowenia, ani Włochy, a Polska zyskała w tabeli w porównaniu z obiema tymi drużynami. To efekt zwycięstwa 3:0 Biało-Czerwonych z Argentyną.

Polska pokazała się na boisku w Lublanie po dniu przerwy. W czwartek podopieczni Nikoli Grbicia odpoczywali po zwycięstwie 3:0 w meczu z Włochami. Piątek był już dniem pracującym i Biało-Czerwoni pokonali w trzech setach Argentynę. Od początku rządzili na boisku i nie pozwolili siatkarzom z Ameryki Południowej dojść do głosu.

Polska rywalizuje w trzecim tygodniu części zasadniczej Ligi Narodów. Tym samym bliżej jej do zakończenia tej fazy rozgrywek niż do jej rozpoczęcia. Za Biało-Czerwonymi jest 10 meczów, w których odnieśli osiem zwycięstw i ponieśli dwie porażki. Tylko reprezentanci Słowenii i Brazylii mieli jak dotąd sposób na pokonanie podopiecznych Nikoli Grbicia.

Po ograniu Argentyny, reprezentacja Polski przesunęła się na drugie miejsce w tabeli tuż przed Włochów. Przed Biało-Czerwonymi pozostał w stawce tylko lider ze Słowenii, ale że także on nie wyjdzie na boisko w piątek, to stracił część przewagi nad Polakami.

W fazie zasadniczej Polakom pozostały do rozegrania dwa mecze. W sobotę ich przeciwnikiem będzie Serbia, a w niedzielę Kuba. Tym samym selekcjoner Nikola Grbić będzie mieć kolejną możliwość poprowadzenia podopiecznych do zwycięstwa z rodakami.