ME: Polacy praktycznie znają rywala. Sprawdź tabele

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / GEORGI LICOVSKI / Na zdjęciu: polscy siatkarze
PAP/EPA / GEORGI LICOVSKI / Na zdjęciu: polscy siatkarze

Wszystko wskazuje na to, że rywalem reprezentacji Polski w 1/8 finału mistrzostw Europy siatkarzy będzie Belgia. Nasi siatkarze muszą wygrać seta, aby zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie C. Sprawdź, jak obecnie prezentują się tabele.

Do zakończenia fazy grupowej mistrzostw Europy 2023 siatkarzy pozostały cztery spotkania. Te odbędą się w grupach A i C. Kompletu meczów nie rozegrała jeszcze m.in. reprezentacja Polski, która jest o krok od zajęcia pierwszego miejsca.

W grupie A we wtorek rozegrano dwa pojedynki. W nich najpierw Belgia ograła Estonię 3:1, dzięki czemu zapewniła sobie awans do 1/8 finału. Pierwszej porażki doznali Niemcy, od których lepsza okazała się Serbia (1:3).

Przed dwoma ostatnimi starciami w tabeli wszystko jest już jasne. W grupie najlepsi okazali się Włosi, a za ich plecami uplasowali się Serbowie, Niemcy oraz Belgowie. W kolejnej fazie nie zobaczymy Estończyków i Szwajcarów.

6 Szwajcaria 15052:15

Dobiegła końca rywalizacja w grupie B. W ostatnim meczu cenną zwycięstwo odniosła Ukraina, która ograła Hiszpanię (3:0). Takim rezultatem zakończyło się spotkanie Słowenii z Bułgarią, oczywiście na korzyść pierwszej z wymienionych ekip.

Tym samym pierwsze miejsce z kompletem punktów zajęli Słoweńcy. Za ich plecami uplasowali się Chorwaci, Ukraińcy oraz Bułgarzy. Mimo sześciu punktów na koncie z dalszej rywalizacji odpadli Hiszpanie, a ich los podzielili Finowie.

1 Słowenia 1555015:1
2 Chorwacja 85329:9
3 Ukraina 652310:11
4 Bułgaria 65238:11
5 Hiszpania 65236:11
6 Finlandia 45147:12

W grupie C pewne zwycięstwa zanotowały Polska oraz Holandia. Pierwszy z wymienionych reprezentacji w trzech setach ograła Danię, a druga takim samym rezultatem odprawiła Macedonię Północną.

Biało-Czerwoni zajmą pierwsze miejsce w tabeli, jeżeli wygrają przynajmniej jednego seta z Czarnogórą. Ta nie ma już szans na awans do 1/8 finału, gdzie oprócz Polaków wystąpią także Holendrzy, Macedończycy oraz Czesi. Dwie ostatnie zespoły zmierzą się w bezpośredniej potyczce o 3. lokatę. Natomiast ostatnia pozycja przypadła Duńczykom.

1 Polska 1555015:1
2 Holandia 1254113:4
3 Czechy 95329:7
4 Macedonia Północna 65236:10
5 Czarnogóra 35143:13
6 Dania 05054:15

Ostatnie mecze rozegrano w grupie D. W niej Turcja pokonała Izrael 3:0 i rzutem na taśmie zapewniła sobie miejsce w 1/8. Francja natomiast odbiła sobie blamaż z Rumunią i bez straty ograła outsidera, czyli Grecję.

W tabeli najlepsi okazali się Francuzi mimo wpadki. Za ich plecami uplasowali się Portugalczycy, Rumunii i właśnie Turcy. Do kolejnej fazy nie przeszli Izraelczycy i Grecy.