Zobacz najnowszą tabelę Ligi Narodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: mecz Polska - Chiny
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: mecz Polska - Chiny

Reprezentacja Polski odbiła sobie ostatnią porażkę z Iranem (2:3) w Lidze Narodów. Tym razem Biało-Czerwoni pomimo problemów w pierwszym secie rozprawili się w trzech partiach z Chinami. Sprawdź, jak wygląda tabela po tym spotkaniu.

Działo się w pierwszym secie meczu Polska - Chiny. Biało-Czerwoni od samego początku grali poniżej oczekiwań, przez co przez bardzo długi czas przegrywali. W pewnym momencie nasi rywale mieli aż siedem punktów przewagi.

Chińczycy nie wykorzystali trzech piłek setowych, a Polacy zdobyli pięć punktów z rzędu i ostatecznie wyrwali premierową odsłonę z rąk rywali. W kolejnych partiach nasi siatkarze nie mieli już problemów z dużo niżej notowanymi rywalami.

Biało-Czerwoni ostatecznie zwyciężyli 3:0, dzięki czemu awansowali na pierwsze miejsce w tabeli Ligi Narodów. Nasi siatkarze wyprzedzają Włochów, Amerykanów oraz Francuzów, którzy mają rozegrane jedno spotkanie mniej. Jeżeli wygrają je bez straty seta, to wyprzedzą Polskę.