Polki wyprzedzone przez następne rywalki w Lidze Narodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / VNL / Siatkarki reprezentacji Dominikany
Materiały prasowe / VNL / Siatkarki reprezentacji Dominikany

Po czterech porażkach z rzędu reprezentacja Polski osuwa się w tabeli Ligi Narodów Kobiet. Dominikana wyprzedziła ją przed bezpośrednim meczem dzięki pokonaniu 3:1 Tajlandii.

Dominikana pokonała 3:1 przeciwniczki z Azji, choć w pierwszym secie przegrała 22:25. Konfrontacja pozostała wyrównana także w późniejszej fazie, ale w pozostałych partiach stawiały na swoim siatkarki z Karaibów. Tym samym z czterema wygranymi i sześcioma porażkami na koncie przesunęły się nad Polskę w tabeli Ligi Narodów Kobiet. Do starcia tych reprezentacji dojdzie w Sofii w sobotę.

Lepsza drużyna rozstrzygnęła mecz głównie dzięki przewadze na siatce. Dominikana zdobyła o osiem punktów więcej atakiem i o dwa więcej blokiem. Tajki ofiarnie broniły, groźniej serwowały, ale również mniejsza liczba popełnionych błędów nie pozwoliła na zapunktowanie. Rewelacja początku rozgrywek z coraz większym trudem pozostaje w najlepszej ósemce w tabeli.

Do niespodzianki nie doszło w meczu kandydującej do zajęcia pierwszego miejsca w tabeli Brazylii z ostatnią Koreą Południową. Faworytki wygrały w trzech setach, nie pozwoliły przeciwniczkom przebić się przez barierę 20 punktów w ani jednej partii. Ósma wygrana Brazylijek poszła w parze z 10 porażką Koreanek. Pokonane od początku edycji rozstrzygnęły tylko jednego seta.

Tajlandia - Dominikana 1:3 (25:22, 23:25, 23:25, 21:25)

Korea Południowa - Brazylia 0:3 (17:25, 19:25, 13:25)