Rio 2016: Gospodarz zdobył złoty medal w boksie

PAP/EPA /  	PAP/EPA/VALDRIN XHEMAJ
PAP/EPA / PAP/EPA/VALDRIN XHEMAJ

Robson Conceicao z Brazylii zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, pokonując w finale kategorii lekkiej Francuza Sofiane Oumihę.

Świetną walkę dał Robson Conceicao swoim rodakom podczas finału turnieju kategorii lekkiej. Brazylijczyk zdominował dwie pierwsze rundy, które wszyscy sędziowie zapisali na jego konto. Dopiero w trzeciej odsłonie Sofiane Oumiha sprawił Conceicao małe problemy, jednak ostatecznie Brazylijczyk zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów stosunkiem 30:27, 29:28, 29:28.

Conceicao w świetny sposób rozpoczął turniej kategorii do 60 kilogramów, pokonując przez techniczny nokaut Anvara Yunusova w 1/8 finału. W kolejnych rundach rywale również nie sprawili mu problemów - w ćwierćfinale jednogłośną decyzją odprawił Hurshida Tojibaeva z Uzbekistanu, natomiast w półfinale w ten sam sposób pokonał Lazaro Jorge'a Alvareza z Kuby.