Rio 2016: Daria Pikulik 14. w kolarskim wieloboju, Laura Trott obroniła tytuł

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / MAREK BICZYK / Na zdjęciu: Daria Pikulik
Newspix / MAREK BICZYK / Na zdjęciu: Daria Pikulik

Laura Trott zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich 2016 w rozgrywanym na torze kolarskim wieloboju (omnium). Czternaste miejsce zajęła Daria Pikulik.

W piątej konkurencji wieloboju zawodniczki przejechały okrążenie toru ze startu lotnego. Na ósmym miejscu w gronie osiemnastu zawodniczek została sklasyfikowana Daria Pikulik. Dla Polki była to najwyższa pozycja w wieloboju na igrzyskach olimpijskich.

8.Daria PikulikPolska14.409

Szóstą, ostatnią konkurencją był wyścig punktowy. Pikulik zajęła piętnastą lokatę.

15.Daria PikulikPolska0

Laura Trott w 2012 roku również stanęła na najwyższym stopniu podium igrzysk olimpijskich. W Rio de Janeiro spisała się najlepiej w trzech konkurencjach wieloboju. Srebrny medal, tak jak w Londynie, zdobyła Sarah Hammer. Brąz wywalczyła Jolien d'Hoore.