Rio 2016: Piotr Lisek czwarty w skoku o tyczce, Thiago Braz da Silva wygrał

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Shaun Botterill
Getty Images / Shaun Botterill

Thiago Braz da Silva zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich 2016 w skoku o tyczce. Drugi był Renaud Lavillenie. Czwarte miejsce zajął Piotr Lisek.

Jedyny Polak wśród dwunastu finalistów w pierwszych podejściach zaliczył: 5,50 metra, 5,65 oraz 5,75. Później Piotr Lisek miał trzy strącenia: jedno na wysokości 5,85 oraz dwa na 5,93. Został sklasyfikowany na czwartej pozycji ex aequo z Janem Kudlicką.

Brazylijczyk Thiago Braz da Silva za pierwszym razem przeskoczył poprzeczkę zawieszoną na 5,65 oraz 5,85. Reprezentant gospodarzy w drugich próbach uzyskał: 5,75, 5,93 oraz 6,03 - rekord olimpijski.

Z kolei Renaud Lavillenie w pierwszych podejściach zaliczył cztery wysokości: 5,75, 5,85, 5,93, a także 5,98. Obrońca mistrzowskiego tytułu dwukrotnie strącił 6,03, a raz - 6,08.

Brązowy medal zdobył Amerykanin Sam Kendricks (5,85). Dziesiąte miejsce zajął mistrz świata z 2015 roku - Kanadyjczyk Shawnacy Barber.