Rio 2016. Dramat Dustina Browna! Niemiec skręcił kostkę i nie dokończył meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MICHAEL REYNOLDS
PAP/EPA / MICHAEL REYNOLDS

Dustin Brown nie będzie miło wspominał swojego debiutu w igrzyskach olimpijskich. Niemiec skręcił kostkę w drugim secie i skreczował przy stanie 6:4, 4:5 w pojedynku z Thomazem Belluccim.

Dla mającego jamajskie korzenie tenisisty występ w Rio był spełnieniem marzeń. Sobotni pojedynek zaczął się dla niego znakomicie, bowiem po dwóch przełamaniach na tablicy wyników było 3:0. Thomaz Bellucci odrobił wówczas część strat, ale o powrocie do gry nie mogło być mowy i Dustin Brown wygrał partię otwarcia 6:4.

W drugim secie gra się wyrównała. Faworyt gospodarzy wyszedł nawet na 3:1, ale szybko stracił podanie. O losach pojedynku zadecydowała sytuacja z dziewiątego gema, kiedy reprezentant naszych zachodnich sąsiadów ruszył do siatki i skręcił kostkę. Pomoc medyczna na niewiele się zdała. Po dwóch krótkich wymianach Brown podziękował Brazylijczykowi za grę i zszedł z kortu ze łzami w oczach.

Igrzyska olimpijskie, Rio de Janeiro (Brazylia) Olympic Tennis Centre, kort twardy niedziela, 7 sierpnia