Australijka pogodziła Amerykanki. Kaylee McKeown ze złotym medalem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Sarah Stier / Kaylee McKeown
Getty Images / Sarah Stier / Kaylee McKeown

Kaylee McKeown z Australii wygrała finał 100 metrów stylem grzbietowym kobiet. Razem z nią na podium stanęły dwie Amerykanki - Regan Smith oraz Katharine Berkoff. Polki nie brały udziału.

Tuż po wielkich emocjach związanych z naszymi reprezentantami w konkurencji 200 metrów stylem motylkowym mężczyzn przyszedł czas na rywalizacje w finale 100 metrów stylem grzbietowym kobiet bez Polek.

Przypomnijmy, że chwilę wcześniej Krzysztof Chmielewski przepłynął 200 metrów stylem motylkowym mężczyzn w czasie 1:54,28 i zajął szóste miejsce w półfinale. 0,02 sekundy zabrakło jego bratu - Michałowi, aby razem mogli się zaprezentować w samym finale (więcej TUTAJ).

Wracając do finału "setki grzbietem", po pierwszych 50 metrach prowadziła Regan Smith i wydawało się, że Amerykanka utrzyma swoje tempo i zdoła wywalczyć złoty krążek.

Nic bardziej mylnego. 22-latka osłabła i ostatecznie ukończyła rywalizację na drugiej lokacie. Tryumfowała z kolei Kaylee McKeown z Australii, która w połowie dystansu była dopiero czwarta. Ostatecznie uzyskała czas 57,33, co jest jednocześnie nowym rekordem olimpijskim.

Na najniższym stopniu podium stanęła druga z reprezentantek Stanów Zjednoczonych - Katharine Berkoff.