Mueller MKS - SMS ZPRP: Dominacja młodzieży

Mecz Mueller MKS Grudziądz - SMS ZPRP Gdańsk zakończył się pogromem. Licealiści znad morza wygrali aż 35:23. Po dziewięć bramek dla zespołu gości zdobyli Szymon Sićko i Arkadiusz Moryto.

Grudziądzanie w ostatnim czasie pokazywali zwyżkę formy. Co prawda nie pozwalało to jeszcze na wygrywanie meczów, jednak niejeden faworyt musiał się mocno natrudzić, by wygrać na terenie beniaminka. SMS ZPRP gra natomiast w kratkę. Najmłodszy zespół w lidze ma jednak duży potencjał, co pokazał w sobotę.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Świetnie w ataku grał Kelian Janikowski, który w szóstej minucie miał na swoim koncie już cztery bramki! SMS ZPRP nie dał jednak gospodarzom wyjść na prowadzenie wyższe, niż różnicą jednej bramki. W 16. minucie po rzucie Przemysława Mrozowicza, absolwenta SMS-u grającego w Mueller MKS-ie był remis 7:7.

Od tego czasu na boisku istnieli już tylko podopieczni Jana Prześlakiewicza. Rzucali bramki z różnych pozycji, do tego uszczelnili obronę. Dzięki temu do przerwy po bramce Patryka Mauera prowadzili 16:10. W drugiej połowie licealiści spisywali się jeszcze lepiej.

Tuż po zmianie stron skuteczny był Maciej Suwisz, jednak poza nim w ciągu 12 minut żaden inny grudziądzanin nie potrafił trafić do bramki rywala. W SMS-e dużo bramek rzucał Arkadiusz Moryto, a gdy trafił Paweł Salacz, na tablicy wyników widniał już rezultat 14:25.

Ambitnie grający zawodnicy gospodarze potrafili jeszcze zmniejszyć stratę do ośmiu bramek. Gdy na dziesięć minut przed koniec trafił Michał Kozłowski, było już 20:28. Od tego momentu ponownie dominował SMS ZPRP. Największe zagrożenie stanowił Szymon Sićko. Gdy pokonał bramkarza rywali na trzy minuty przed końcem, goście prowadzili już różnicą czternastu bramek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 23:35.

Mueller MKS Grudziądz - SMS ZPRP Gdańsk 23:35 (10:16)

Mueller MKS: T.Prietz, Goszczycki, M.Ziółkowski - Suwisz 6, Janikowski 4, M.Kozłowski 3, Knopik 3, Kruszewski 3, Mrozowicz 1, Ossowski 1, Łangowski 1, Nalaskowski 1 oraz Pożoga, Wiśniewski. Karne: 1/4. Kary: 6 min.

SMS ZPRP: K.Kozłowski, Wenta, Bartosik - Sićko 9, Moryto 9, Jarosiewicz 6, Mauer 5, Gądek 2, Salacz 2, Orpik 1, Harasymek 1 oraz Zarzycki, B.Ziółkowski, Skuciński. Karne: 5/5. Kary: 6 min.

Kary: Mueller MKS - 6 min. (Suwisz 2 min., Kozłowski 2 min., Łangowski 2 min.), SMS ZPRP - 6 min. (Salacz 2 min., Sićko 2 min., Skuciński 2 min.). Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Mroczkowski (Sierpc). Widzów: 263.