Węgry: Cały mecz Wyszomirskiego i pogrom w Oroshazie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

MOL-Pick Szeged nie zwalnia tempa w rozgrywkach ligi węgierskiej. Drużyna Juana Carlosa Pastora wygrała we wtorek z walczącą o utrzymanie ekipą Oroshazi FKSE-Linamar 39:26. Całe spotkanie w barwach MOL-Pick rozegrał Piotr Wyszomirski.

Wicemistrzowie Węgier umocnili się tym samym na pozycji lidera tabeli NB I - po 21 spotkaniach mają na koncie cztery punkty więcej od drugiego Grundfosu Tatabanya, który w miniony weekend przegrał z Balatonfuredi.

We wtorek MOL-Pick z łatwością ograło Oroshazi. Gracze trenera Juana Carlosa Pastora szybko zbudowali sobie solidną przewagę, która pozwoliła im na swobodną kontrolę wydarzeń na parkiecie. W 5. minucie segedyński zespół wygrywał 3:1, a cztery minuty później miał już cztery bramki przewagi (9:4).

Do przerwy prowadzenie wicemistrzów Węgier wzrosło do sześciu trafień (21:15). Po zmianie stron MOL-Pick zadało decydujące ciosy - świetnie spisywali się Gabor Ancsin, Antonio Garcia i Roberto Garcia Parrondo, a ich drużyna wygrała 39:26.

Całe spotkanie w barwach MOL-Pick rozegrał Piotr Wyszomirski. Polak był obok wymienionego już tria oraz Thiagusa Petrusa wyróżniającą się postacią zespołu. Dla Oroshazi sześć bramek zdobyli byli gracze Śląska Wrocław - cztery razy trafił Igor Żabić, a dwa gole dołożył Zoran Radojević.

23. kolejka NB I:

Oroshazi FKSE-Linamar - MOL-Pick Szeged 26:39 (15:21) Najwięcej bramek: dla Oroshazi - Daniel Buday, Matevz Cemas - po 5, Igor Żabić 4, Attila Komporaly 3; dla MOL-Pick - Gabor Ancsin, Marko Csuruvija, Antonio Garcia Robledo - po 5, Rajko Prodanović 4.