Co za sezon Bieleckiego! Polak na 4. miejscu wśród strzelców Ligi Mistrzów!

To był znakomity sezon dla Karola Bieleckiego! 33-letni rozgrywający Vive Tauronu Kielce w rozgrywkach Ligi Mistrzów imponował formą i w klasyfikacji strzelców uplasował się na 4. miejscu!

Bielecki praktycznie od początku sezonu utrzymywał się w czołówce zestawienia najlepszych strzelców rozgrywek. W ostatnich tygodniach rozgrywający mistrzów Polski regularnie poprawiał swoją pozycję, a przed startem turnieju Final Four plasował się na 5. lokacie.
[ad=rectangle]

To, że 33-letni szczypiornista poprawi swoją pozycję było niemal pewne. Wyprzedzający go Timur Dibirov miał co prawda na swym koncie zaledwie o dwa trafienia więcej, ale jego klub, Vardar Skopje, pożegnał się z rozgrywkami w ćwierćfinale (ulegając Vive) i Rosjanin nie miał możliwości obronienia swej lokaty.

Bielecki podczas turniej w Kolonii po raz kolejny zachwycił - w półfinałowym boju z FC Barceloną 33-latek zdobył siedem bramek, a w niedzielnym meczu o 3. miejsce zaaplikował THW Kiel aż dziewięć goli. W obu spotkaniach był najlepszym strzelcem Vive Tauronu i nic dziwnego, że znalazł się w siódemce turnieju.

Szesnaście bramek rzuconych podczas zmagań w Kolonii pozwoliło Bieleckiemu zakończyć rozgrywki Ligi Mistrzów w sezonie 2014/15 na 4. miejscu klasyfikacji strzelców. Polak w szesnastu meczach zdobył 92 bramki, co dało mu kapitalną średnią 5,75 trafienia na spotkanie.

Królem strzelców obecnej edycji Ligi Mistrzów został Momir Ilić z MKB Veszprém, który wyprzedził Kirila Lazarova z FC Barcelony oraz Mikkela Hansena z Paris Saint-Germain.