I liga mężczyzn gr. A: KPR robił SMS, niedzielny hit dla Wolsztyniaka (wyniki)

Zwycięstwami KPR-u Legionowo i Wolsztyniaka Wolsztyn zakończyły się niedzielne mecze 4. kolejki I ligi mężczyzn gr. A. Obie drużyny są nadal niepokonane w ligowych zmaganiach.

Szczypiorniści spadkowicza z parkietów PGNiG Superligi, KPR-u Legionowo, w niedzielne popołudnie rozbili w proch i pył licealistów z Gdańska. Drużyna trenera Roberta Lisa od samego początku dyktowała warunki gry i po dwudziestu minutach gry wygrywała już 13:3.

Zawodnicy z Mazowsza na tym jednak nie poprzestali. Przed przerwą ich przewaga sięgnęła szesnastu bramek (21:5), a w drugiej połowie szybko przekroczyła granicę dwudziestu trafień. Ostatecznie SMS ZPRP rzucił raptem 14 bramek, a KPR triumfował 35:24.

Więcej emocji dostarczyło drugie niedzielne spotkanie grupy A między niepokonanymi Wolsztyniakiem Wolsztyn i Warmią Traveland Olsztyn. Spotkanie od pierwszych minut było bardzo zacięte, nieznaczną przewagę przed przerwą wywalczyli jednak goście, do szatni schodząc przy stanie 16:13.

Gospodarze po zmianie stron nie zrezygnowali jednak z walki o korzystny wynik. Podopieczni trenera Wojciecha Hanyża już w 40. minucie doprowadzili do remisu 19:19, a pięć minut później mieli już cztery bramki zaliczki (23:19). Wywalczoną wówczas przewagę zawodnicy Wolsztyniaka utrzymali do końcowego gwizdka i dzięki zwycięstwu 29:26 pozostali jedną z trzech drużyn z kompletem punktów.

4. kolejka I ligi mężczyzn gr. A:  KPR Legionowo - SMS ZPRP Gdańsk 35:14 (21:5) Wolsztyniak Wolsztyn - Warmia Traveland Olsztyn 29:26 (13:16)