Memoriał Walleranda: MMTS uciekł Nielbie w końcówce meczu

Nielba Wągrowiec przegrała z MMTS-em Kwidzyn 21:23 w meczu III Memoriału Leona Walleranda. O zwycięstwie drużyny z Pomorza zadecydowała skuteczna gra pod koniec meczu.

Od pierwszych minut przeważała Nielba Wągrowiec. Podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego grali bardzo pewnie w ataku i po czterech minutach, gdy swoją drugą bramkę zdobył Mateusz Przybylski prowadzili już 4:1. Kwidzynianie szybko zdołali nadrobić stratę, a po rzucie Mateusza Seroki w 14. minucie prowadzili 7:6. Mogli pokusić się o jeszcze lepszy wynik, ale trzy razy w krótkim odstępie czasu przekraczali przy rzutach linię siedmiu metrów i arbitrzy nie mogli im uznać bramek.
[ad=rectangle]
Do końca pierwszej części spotkania obie drużyny grały bardzo równo, nie potrafiąc wyjść na prowadzenie wyższe, niż różnicą jednej bramki. Ostatecznie do przerwy różnicą jednej bramki prowadzili zawodnicy MMTS-u, po bramce Adriana Nogowskiego z kilkunastu metrów w ostatniej sekundzie.

W drugiej części spotkania przez długi czas żaden zespół nie potrafił wyjść na przewagę wyższą, niż różnicą jednej bramki. Lekki przełom nastąpił w 41 minucie, gdy Adriana Konczewskiego pokonali dwaj kwidzynianie - najpierw Przemysław Zadura, a następnie Grzegorz Szczepański, podopieczni Krzysztofa Kotwickiego wyszli na prowadzenie 18:16. - Trudno ocenić naszą formę. Gramy po to, by złapać ze sobą kontakt. Nie przykładamy uwagi do wyniku. Chcemy zagrać tak, jak najlepiej potrafimy i podczas meczu pojawia się rywalizacja. Próbujemy się zgrać i wykonywać założenia, które stawia przed nami trener - zauważył Antoni Łangowski.

MMTS powiększał przewagę. Duża w tym rola precyzyjnego w swoich rzutach Adriana Nogowskiego, który zdobył trzy bramki z rzędu i na sześć minut przed końcem było 17:22. Nielbiści po tej serii skrzydłowego MMTS-u pokonali Paweła Kiepulskiego trzy razy z rzędu, ale ostatecznie przegrali 21:23. - Na razie na treningach trenujemy obronę 6-0. Zespoły z Mielca i z Gdańska grają w obronie 5-1 i nowi chłopacy jeszcze się nie wkomponowali w zespół. Trener prowadzi dużą rotację w zespole, daje każdemu pograć i to w lidze zaprocentuje - przekazał Michał Tórz.

Nielba Wągrowiec - MMTS Kwidzyn 21:23 (11:12)

Nielba: Marciniak, Konczewski - Przybylski 4, Pietrzkiewicz 4, Świerad 4, Widziński 2, Smoliński 2, Tórz 1, Borzenkou 1, Pawlaczyk 1, Biniewski 1, Kamyszek 1 oraz Gąsiorek, Tarcijonas, Radzicki, Skrzypczak, Oliferchuk.
Kary: 2 min. (Skrzypczak 2 min.)
Karne: 2/2.

MMTS: Dudek, Kiepulski - Nogowski 8, Łangowski 4, Seroka 4, Zadura 3, Szczepański 2, Pilitowski 1, Peret 1 oraz Potoczny, Rosiak, Dudek, Klinger, Sadowski, Kryszeń, Mroczkowski, Genda.
Kary: 2 min. (Szczepański 2 min.)