2:0
Zakończony
Pogoń Szczecin
20:06

Lechia pewnie wygrywa, potwierdzając, że zwłaszcza na własnym obiekcie, jest groźna dla każdego.

90+2'

Trwa wyczekiwanie na końcowy gwizdek.

90'

Arbiter doliczył 4 minuty.

88'

Słaby występ Flavio Paixao. Portugalczyk kolejny raz mógł uderzać na bramkę, ale postanowił jeszcze kiwać Czerwińskiego. Skończyło się ofensywnym faulem.

85'

Po uderzeniu Korta, piłkę podbił Łukasik, ale bramkarz Lechii nie pozwolił się przelobować i złapał piłkę metr przed linią bramkową.

82'

Zabawy obrońców Pogoni skończyły się stratą piłki. Zagrozenia jednak nie było, bowiem Paixao zamiast strzelać postanowił symulować faul. Arbiter nie dał się nabrać.

78'

Żółtą kartkę otrzymał Mario Maloca. Stoper nie zagra w następnej kolejce.

78'

Dobrze rozegrana piłka przez graczy Pogoni. Adam Gyurcso dograł przed bramkę, a z 2 metrów huknął Rafał Murawski. Jak odbił to Milinković-Savić, wie tylko on sam!

76'

Lechia. Schodzi: Milos Krasić. Wchodzi: Daniel Łukasik. Serb był najlepszy na boisku. Słowa uznania dla pomocnika Lechii.

2
1
74'

Akcja gości prawą flanką, ale w obronie popracował Peszko i skończyło się tylko na rzucie rożnym. Centra padła łupem bramkarza.

2
70'

Piękne podanie Krasicia. Flavio Paixao opanował piłkę w polu karnym, ale naciskany przez obrońcę uderzył nad bramką.

1
69'
1
68'

Lechia. Schodzi: Sebastian Mila. Wchodzi: Lukas Haraslin.

1
68'
2
66'

Gol! Strzelił Grzegorz Wojtkowiak. Asystował mu Sebastian Mila. Dośrodkowanie z kornera i celny strzał człowieka z zabandażowaną głową.

1
2
66'

Dzieje się w Gdańsku! Sytuacyjny strzał Flavio Paixao, ale Kudła odbił piłkę przed siebie.

65'

Sławomir Peszko minął już Rudola, po czym upadł w polu karnym gości! Nie ma jedenastki!

1
62'

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Zwoliński. Napastnik uderzeniem łokciem, rozciął skórę pod okiem Wojtkowiaka.

1
61'

Stolarski już z upomnieniem od sędziego. Rezerwowy w pierwszym swoim kontakcie z piłką, ostro wślizgiem zaatakował Nunesa.

59'
58'

Rudol zbyt krótko wybijał piłkę sprzed własnego pola karnego. Do futbolówki dopadł Flavio Paixao, ale podpalił się i zamiast dogrywać do lepiej ustawionego Kuświka, uderzył wolejem z 30 metrów. To nie mogło się udać.

55'

Czwarty w tym spotkaniu silny strzał Kovacevicia sprzed szesnastki. Trzeci raz piłka przeleciała nieznacznie obok słupka.

53'

Murawski w swoim stylu, chytrze wypatrzył Akahoshiego, ale Japończyka uprzedził Vanja Milinković-Savić.

50'

Błyskawiczna kontra gospodarzy. Kuświk dograł na prawą stronę pola karnego, a Paixao miękko zacentrował na 7. metr. Kudła uprzedził rywala, ale wypuścił piłkę z rąk. Krasić był jednak zbyt daleko by dokończyć dzieła.

48'

Goście przeszli na grę dwoma napastnikami i nie obserwujemy już spotkania do jednej bramki.

46'
46'

Początek II połowy.

20:06

Koniec I połowy. Lechia gra świetną partię, a jej przewaga nie podlega dyskusji.

45+1'

Atomowy strzał Kovacevicia z 28 metrów! Dawid Kudła znalazł się w opałach, ale zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką.

45'

Arbiter doliczył 60 sekund.

1
43'

Czerwiński faulował Krasicia 30 metrów przed własną bramką. Bomba Peszki pofrunęła jednak wysoko w trybuny.

40'

Szarża Peszki zatrzymana faulem przez Rudola. Obrońca śmiało mógł obejrzeć kartkę, ale skończyło się na słownej reprymendzie.

36'

Odgryzła się Pogoń. Po dośrodkowaniu Murawskiego, Dwaliszwili ładnie wziął na plecy obrońcę i odegrał do Gyurcso. Węgier huknął w kierunku bramki, ale piłkę na ciało przyjął Wawrzyniak.

33'

Długie, ale jakże dokładne podanie od bramkarza do Flavio Paixao. Napastnik mógł uderzać z ostrego kąta, ale zwlekał i został powstrzymany przez wracającego Fojuta.

32'

Sebastian Mila ośmieszył Rudola na lewej stronie pola karnego. Dogranie "na nos" do Krasicia, ale ten był odchylony i z kilku metrów przeniósł piłkę nad bramką.

30'

Dominacja gospodarzy nie podlega dyskusji. Zaskakujące uderzenie z dystansu Chrapka i zabrakło niewiele.

28'

Dwójkowa wymiana podań na prawej stronie boiska. Chrapek z Krasiciem grali z rywalami "w dziadka". Ostatecznie dośrodkował Serb, ale w ostatniej chwili, Piotrowski zgarnął piłkę sprzed nosa Kuświkowi.

26'

Świetne, prostopadłe podanie Krasicia do Peszki. Ten chciał zagrać wzdłuż bramki, ale zablokował go Rudol.

23'

Frączczak faulował Wojtkowiaka na prawej stronie boiska. Mila krótko rozegrał piłkę, a na strzał z 30 metrów zdecydował się Milos Krasić... bardzo niecelnie.

1
20'

Piotrowski zagrał ręką tuż przed własnym polem karnym. Futbolówkę na 20. metrze ustawił sobie Sebastian Mila. Po jego strzale piłka przeleciała nad murem i około pół metra nad bramką.

18'

Centra Nunesa prosto na głowę Dwaliszwiliego. Gruzin miał wyborną okazję, ale uderzył bez przekonania. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

1
15'

Kontra Pogoni zakończona fatalnym przyjęciem piłki przez Adama Gyurcso. Węgier popełnił prosty, techniczny błąd, co zniweczyło wysiłek całej drużyny.

13'

Władimir Dwaliszwili bardzo łatwo uwolnił się od Krasicia, ale jego strzał z 22 metrów pewnie obronił Milinković-Savić.

9'

Gol! Strzelił Milos Krasić. Asystował mu Flavio Paixao. Napastnik gospodarzy chciał uderzać przewrotką, ale nieczysto trafił piłkę i wyszło idealne podanie. Krasić z zimną krwią wykorzystał setkę.

2
7'

Dynamiczna akcja Krasicia przeprowadzona prawym skrzydłem. Ładny zwód w szesnastce i odegranie na 18. metr. Drugi raz w tym meczu spudłował Kovacević.

4'

Rudol zagrywał na wolne pole. Obrońcy gospodarzy wyraźnie zaspali, ale Takafumi Akahoshi nie wykorzystał okazji i tylko lekko trącił piłkę nad bramkarzem. Obrońcy zdołali ją jednak dogonić w bezpiecznej odległości przed linią bramkową.

2'

Od pierwszych sekund do przodu ruszyła Lechia. Po centrze Mili z lewego skrzydła, Kuświk wycofał futbolówkę przed pole karne, a tam nad poprzeczką huknął Aleksandar Kovacević.

20:06

Zaczynamy 27 w historii mecz pomiędzy Lechią, a Pogonią! Pasiaste stroje obu ekip. Gospodarze na zielono-biało, goście w strojach granatowo-bordowych.