PKO Ekstraklasa: 4. kolejka
19 wrz 2020 15:00
90+3'

Strączek wypluł piłkę przed siebie po mocnym strzale Gajosa, ale zdążył ją złapać przed dobitką Zwolińskiego.

1
1
90+2'

Mielczanie w okolicach pola karnego Lechii, strzał zablokowany i mamy korner.

3
2
1
1
5
90'

Sędzia doliczył do drugiej połowy minimum cztery minuty.

3
3
1
2
90'
90'
88'

Gol! Strzelił Michał Nalepa. Asystował mu Rafał Pietrzak.

Nalepa doskonale wykończył akcję po wrzutce Pietrzaka z rzutu rożnego i mamy 4:2! Lechia już nie odda tego zwycięstwa.

27
18
5
7
8
86'

Rykoszet po strzale Haydary'ego zmylił Strączka, jednak piłka minęła bramkę. Odbiła się od Kościelnego.

3
1
1
1
85'

Dadok sfaulował Pietrzaka na własnej połowie. Lechia zyskuje kilka cennych sekund.

1
2
1
1
83'

Goście przejęli piłkę i próbują coś z nią zrobić. Powoli zbliżamy się do końca spotkania, więc należy spodziewać się kilku ataków mielczan.

1
2
81'
11
7
3
2
3
80'

Żółtą kartkę otrzymał Conrado. Fatalnie to zrobił Conrado. Dostał piłkę na piątym metrze, jednak niepotrzebnie próbował ją przyjmować. Wystarczyło strzelić z pierwszej piłki. Po stracie wykonał wślizg, za który obejrzał żółtą kartkę.

Lechia Gdańsk
3
3
2
5
5
79'

Ręka Tomczyka i gwizdek sędziego. Piłka w dalszym ciągu w posiadaniu Lechii Gdańsk.

4
2
1
1
78'

Strączek broni potężne uderzenie Flavio!

4
4
1
1
2
77'

. Schodzi: Maciej Domański. Wchodzi: Szymon Stasik.

76'

Przepiękny strzał Zwolińskiego z dystansu. Piłka trafiła w poprzeczkę! Strączek nie miałby żadnych szans.

4
1
4
1
75'
73'

Gol! Strzelił Flavio Paixao.

Kapitan nie zawodzi, drugi gol Flavio Paixao w tym meczu! Strączek rzucił się w kierunku piłki, jednak nie zdołał jej sięgnąć. Bardzo dobrze wykonana "jedenastka" przez Portugalczyka!

34
18
3
11
15
71'

Rzut karny dla Lechii! Faulowany był Haydary!

18
3
1
5
9
68'

Żółtą kartkę otrzymał Marcin Flis. Za faul na Haydary'm.

Stal Mielec
1
3
68'

Strzał Makowskiego najlepiej przemilczeć. Skierował piłkę na... aut.

2
2
1
1
66'

Pietrzak użył za dużo siły i sfaulował Maka. Widać, że gdańszczanie chcą grać o pełną pulę.

1
1
64'

Kubicki wstrzelił piłkę, dzięki czemu wywalczył korner dla Lechii.

2
1
1
1
2
63'

. Schodzi: Krystian Getinger. Wchodzi: Damian Pawłowski.

62'

Haydary strzela głową po dośrodkowaniu Conrado z lewego skrzydła, bez zarzutu zachował się Strączek.

4
1
60'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Nalepa.Strączek kopnięty przez Nalepę, żółta kartka dla defensora gospodarzy.

3
2
2
59'

Strączek broni uderzenie Saiefa! Przewaga Lechii rośnie.

4
3
2
1
2
56'

Ładna akcja gdańszczan, jednak Strączek przeczytał jedno z zagrań i uprzedził Filę.

5
3
2
56'

Długa wymiana podań Lechii, Kubicki pokusił się o strzał z dystansu, lecz piłka powędrował nad poprzeczką bramki Strączka.

1
1
54'

Popis umiejętności Haydary'ego! Oszukał rywala, zyskał teren, ale w najważniejszym momencie zagrał piłkę za plecy Flavio Paixao. Tylko zawód na trybunach.

1
3
1
51'

Wysoki pressing Lechii, Pietrzak użył jednak zbyt dużo siły i sfaulował przeciwnika.

1
1
1
50'

Ofiarny wślizg Matrasa. Gdyby nie piłkarz gości, to piłka znalazłaby się pod nogami Haydary'ego.

4
2
1
1
3
49'

Wślizg Nalepy zakończył szybką akcję mielczan, jednak piłka znalazła się na rzucie rożnym.

2
2
2
2
1
49'

Żółtą kartkę otrzymał Krystian Getinger.

2
2
2
1
48'

Haydary zmarnował kolejną akcję. Tym razem niepotrzebnie zwolnił, a po chwili przestrzelił. Podanie Fili było co najwyżej obiecujące.

1
1
47'

Niezłe zagranie z rzutu wolnego, Flis zgrywał piłkę pod bramkę Kuciaka, jednak czujny był bramkarz Lechii.

3
4
46'

Żółtą kartkę otrzymał Kenny Saief. Za faul w środkowej części boiska na Domańskim.

2
czas Druga połowa
46'

. Schodzi: Łukasz Zjawiński. Wchodzi: Paweł Tomczyk.

46'

. Schodzi: Andreja Prokić. Wchodzi: Martin Sus.

14:46

Widzów: 4 507.

1
45+1'

Strączek broni celne uderzenie Saiefa.

1
1
4
2
45'

Sędzia doliczył dwie minuty.

2
1
45'

Gol! Strzelił Conrado. Asystował mu Flavio Paixao.

Natychmiastowa odpowiedź gospodarzy! Conrado strzela pięknego gola na 2:2, Strączek nie miał szans!

23
17
7
8
15
44'

Gol! Strzelił Mateusz Mak. Asystował mu Maciej Domański.

Stal Mielec wychodzi na prowadzenie 2:1! Mateusz Mak głową zmieścił piłkę w bramce Kuciaka po wrzutce Domańskiego z rzutu rożnego! Druga asysta tego piłkarza.

27
17
5
6
16
43'

Saief umiejętnie napędził akcję Lechii, Flavio Paixao jednak nie trafił w światło bramki strzałem zza pola karnego.

1
1
1
1
1
41'

Bierna postawa gdańszczan w polu karnym, wrzutka Pietrzaka nie miała więc najmniejszego sensu.

2
2
1
1
2
40'

Korner dla Lechii. Jako ostatni piłkę dotknął Getinger.

1
1
1
1
2
40'

1
1
2
1
2
39'

Problemy Lechii! Świetna interwencja Kuciaka ratuje gdańszczan, poprawka mielczan już zablokowana.

2
1
2
1
4
37'

Silny strzał Makowskiego z rzutu wolnego! Trafił piłką w mur przyjezdnych.

3
1
1
1
4
36'

Matras przerwał akcję Conrado podstawiając nogę Brazylijczykowi.

3
2
1
4
34'

Fatalne uderzenie Makowskiego z dystansu.

1
1
1
6
34'

Dobrze ustawiony Tomasiewicz wybija piłkę po dośrodkowaniu Fili.

1
4
32'

Haydary gra zbyt wolno, kolejny raz spowolnił akcję gdańszczan. Zagranie Pietrzaka w pole karne mielczan zostało zablokowane.

3
2
2
1
14:46

2
30'

Nie ma rzutu karnego! Od bramki zacznie Strączek.

9
5
1
1
13
29'

Sędzia pobiegł do monitora. Mamy wideoweryfikację!

4
1
2
1
28'

Rzut karny dla Lechii! Piłka trafiła w rękę Koscielnego po strzale Conrado!

5
1
6
28'

Dwa strzały gdańszczan zablokowane - najpierw Saiefa, później Conrado. Wcześniej świetnym prostopadłym zagraniem popisał się Kubicki.

4
1
26'

Jeden z mielczan ostro wjechał w nogi Karola Fili. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to był Prokić. Sędzia oszczędził zawodnika gości i nie pokazał mu żółtej kartki.

1
4
23'

Gol! Strzelił Krystian Getinger. Asystował mu Maciej Domański.

Niespodziewanie mamy wyrównanie! Domański popisał się bardzo dobrym dośrodkowaniem z prawego narożnika, a Getinger silnym strzałem pokonał Kuciaka. 1:1!

23
11
3
6
17
23'

Prokić nabił Filę i wywalczył korner z prawego narożnika.

21'

Getinger przewrócił się po starciu z Haydary'm. Sędzia doszukał się faulu Lechisty, jednak wydaje się, że mógł puścić akcję. Dość miękkie przewinienie.

2
1
2
19'

Getinger łatwo ograł Haydary'ego. Lewy obrońca Stali zdecydował się na dośrodkowanie, jednak wykonanie pozostawiało wiele do życzenia.

1
17'

Słabej jakości dośrodkowanie Haydary'ego z prawej strony. Użył zbyt dużo siły i piłka wyleciała poza boisko.

1
2
17'

Domański stracił futbolówkę na rzecz Haydary'ego. Ofensywni gracze Lechii również pracują w defensywie.

3
1
14'

Makowski otrzymał ostrzeżenie od sędziego za wystawioną rękę. Sędzia zastosował korzyść, ale mielczanie tego nie wykorzystali.

2
14'

Podobać się może szczególnie gra Saiefa, który bardzo szybko podejmuje decyzje i niemal wszystkie są świetne. Widać, że to zawodnik o dużej klasie.

1
12'

Kolejna obiecująca akcja gospodarzy. Haydary niepotrzebnie ją zwolnił i dlatego zabrakło uderzenia. Lechia gra jak z nut i szuka następnych trafień.

2
10'

Stal na razie na deskach. Goście nie potrafią pozbierać się po stracie pierwszego gola. Tym razem niedokładnie zagranie w szeregach beniaminka.

2
1
9'

Świetna wrzutka Pietrzaka, zagotowało się w polu karnym Stali, jednak zabrakło strzału gdańszczan.

2
1
14:46
8'

Prokić sfaulował na własnej połowie Flavio Paixao. Gospodarze za chwilę wykonają dośrodkowanie z rzutu wolnego.

2
1
1
1
2
6'

Ależ szansę zmarnował Haydary! Mielczanie się odkryli i stracili piłkę w okolicach bramki Lechii. Saief ruszył z kontratakiem i wyprowadził Haydary'ego sam na sam ze Strączkiem. Lepszy bramkarz gości! Wciąż 1:0.

1
1
3
2
5
4'

Gol! Strzelił Flavio Paixao. Asystował mu Michał Nalepa.

Jak strzelać bramki, to najlepiej w urodziny! Flavio Paixao z bliskiej odległości głową wykorzystał fantastyczną asystę Michała Nalepy. Obrońca Lechii zagrywał piłkę z przewrotki! 1:0 dla Lechii, co za początek!

39
26
5
11
10
3'

Wymiana podań gości. Prostopadła piłka z głębi pola w kierunku Zjawińskiego, jednak zbyt mocna i piłkarz beniaminka nie miał szans dojść do futbolówki.

2
1
2'

Getinger w łatwy sposób odebrał piłkę Fili. Obrońca Lechii szybko chciał odzyskać futbolówkę, jednak przewinił.

2
2
1'

Od środka rozpoczęli gospodarze, a dokładnie to dzisiejszy solenizant Flavio Paixao .

2
2
1
czas Start meczu
14:46

Lechia zagra w biało-zielonych strojach, Stal na niebiesko.

1
14:46

Goście również pojawili się na boisku, za chwilę pierwszy gwizdek sędziego!

2
14:46

Gdańszczanie już na murawie, czekamy na mielczan.

3
14:46

14:46

Zaczynamy już za 10 minut!

1
14:46

Flavio Paixao obchodzi swoje 36. urodziny. Kapitan znalazł się w podstawowym składzie Lechii Gdańsk.

1
14:46

Rezerwowi Stali: Gliwa, Primel, Urbańczyk, Stasik, Błyszko, Pawłowski, Sus, Dadok, Tomczyk.

14:46

Rezerwowi Lechii: Alomerović, Maloca, Sopoćko, Kobryń, Egy MV, Kryeziu, Mihalik, Gajos, Zwoliński.

Jakim wynikiem zakończy się mecz w Gdańsku?
wygra Lechia
padnie remis
wygra Stal
12:24
12:24

Lechia Gdańsk zagra na własnym boisku ze Stalą Mielec. Początek meczu o godzinie 15:00.