Brytyjskie media w euforii po półfinale Euro 2024

Reprezentacja Anglii po emocjonującym meczu ograła 2:1 Holandię i awansowała do wielkiego finału Euro 2024. Dziennikarze na Wyspach Brytyjskich z ogromnym entuzjazmem pisali o przebiegu tego spotkania.

Adrian Hulbój
"The Sun"

"The Sun": "Najlepsza zmiana w historii"

Środowe spotkanie lepiej rozpoczęli Holendrzy, którzy w 8. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Xaviego Simonsa. W 18. minucie gry do wyrównania z rzutu karnego doprowadził Harry Kane.

Anglicy decydujący cios zadali w samej końcówce drugiej połowy. Niemal równo z upływem regulaminowego czasu gry gola na 2:1 zdobył Ollie Watkins, który pojawił na boisku 10 minut wcześniej. "The Sun" podkreśla, że asystował mu inny rezerwowy - Cole Palmer.

"Od tygodni domagaliśmy się od Garetha Southgate'a, by dokonywał zmian. I oto na stadionie w Dortmundzie selekcjoner Anglii dokonał najlepszej podwójnej zmiany w historii reprezentacji" - czytamy. Dziennikarze tabloidu zaprezentowali też czytelnikom ciekawą grę słów - angielskie słowo "What" w ich nagłówku zostało skrócone do "Wat", co bezpośrednio nawiązuje do nazwiska strzelca decydującej bramki.