AS Monaco walczy o wicemistrzostwo. Zabójczo skuteczny Tchouameni

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Sylvain Lefevre / Aurelien Tchouameni z drużyną
Getty Images / Sylvain Lefevre / Aurelien Tchouameni z drużyną

Cztery zespoły walczą o wicemistrzostwo Francji. Jednym z nich jest AS Monaco, które pokonało 2:1 Lille OSC po dwóch ładnych trafieniach Aureliena Tchouameniego.

W 42. minucie asystę zanotował Wissam Ben Yedder, jednak największą pracę wykonał Aurelien Tchouameni. To był jego wieczór. Defensywny pomocnik był ustawiony przed polem karnym Lille USC i uderzeniem w prawy dolny róg zaskoczył Leo Jardima.

Drużyna gospodarzy przez całe spotkanie miała nieco więcej sytuacji. Bramka wyrównująca padła w 69. minucie gdy Jonathan Bamba przekazał piłkę Angelowi Gomesowi, a ten przedryblował dwóch rywali i popisał się precyzyjnym strzałem. Golkiper AS Monaco nawet nie drgnął.

Sześć minut po golu Lille OSC po raz kolejny błysnął Tchouameni. Reprezentant Francji mocno huknął z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od lewego słupka i wylądowała w bramce. Utalentowany zawodnik zgromadził już trzy trafienia w tym sezonie Ligue 1.

Po zwycięstwie 2:1 AS Monaco wskoczyło na pozycję wicelidera tabeli Ligue 1. W grze o wicemistrzostwo kraju pozostaje też Olympique Marsylia, Stade Rennais, a także OGC Nice. Philippe Clement nie uwzględnił Radosława Majeckiego w kadrze na piątkowy mecz.

Lille OSC - AS Monaco 1:2 (0:1) 0:1 - Aurelien Tchouameni 42' 1:1 - Angel Gomes 69' 1:2 - Aurlien Tchouameni 75'