Premier League: dołowali przez cały sezon, teraz mogą się utrzymać!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Aaron Lennon (przy piłce)
Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Aaron Lennon (przy piłce)

Burnley FC nie składa broni w walce o utrzymanie! "The Clarets" odnieśli arcyważne zwycięstwo 2:0 z Southampton i poprawili swoją sytuację w tabeli.

Na Turf Moor doszło ostatnio do trzęsienia ziemi, bowiem po niemal dekadzie zwolniony został Sean Dyche. Jego miejsce zajął Mike Jackson, który wcześniej opiekował się zespołem U-23.

Nowy menedżer zaczął od wyjazdowego remisu 1:1 z mocnym West Hamem United, natomiast w czwartek zanotował niezwykle istotny triumf.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli "Święci", jednak po krótkim szturmie riposta gospodarzy była wręcz piorunująca. Cudowny techniczny strzał przy słupku oddał Connor Roberts i Fraser Forster skapitulował po raz pierwszy.

Ta bramka poniosła miejscowych, którzy zaczęli się spisywać lepiej i tuż przed przerwą zadali drugi cios, ustalając wynik na 2:0. Z rzutu rożnego dośrodkował Josh Brownhill, dokładnie główkował Nathan Collins i Forster był bez szans.

Po przerwie obie drużyny miały po kilka okazji, jednak nic się już nie zmieniło i Burnley sięgnęło po pełną pulę. Teraz ma 28 pkt. - tylko o 1 mniej niż znajdujący się nad kreską Everton.

Southampton pozostaje w dolnej połowie stawki i jest raczej pewne utrzymania w Premier League.

Jan Bednarek pojawił się w czwartek w podstawowym składzie i wystąpił w pełnym wymiarze. To było jego 28. ligowe spotkanie w obecnym sezonie.

Burnley FC - Southampton FC 2:0 (2:0) 1:0 - Connor Roberts 12' 2:0 - Nathan Collins 44'