Nie tak miało być. Wpadka Borussii Dortmund

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Erling Haaland
PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Erling Haaland

Borussia Dortmund musiała zadowolić się podziałem punktów z 1.FC Koeln (1:1). Bayer 04 Leverkusen pokonał 2:0 VfL Wolfsburg Bartosza Białka. Z kolei RB Lipsk bezbramkowo zremisował z Eintrachtem Frankfurt.

Od ósmej minuty spotkania podopieczni Marco Rose mieli jednobramkową przewagę. Jude Bellingham kapitalnie zagrał z głębi pola do Mariusa Wolfa, a ten urwał się obrońcom i pewnie strzelił obok interweniującego bramkarza.

Drużyna gości wyrównała w 36. minucie dzięki bramce Sebastiana Anderssona. Anthony Modeste zgrał piłkę do kolegi i Szwed tylko dopełnił formalności.

W drugiej części gry wynik nie uległ zmianie. Dortmundczycy rozczarowali i utrzymali się na pozycji wicelidera Bundesligi, natomiast 1. FC Koeln zajmuje czwarte miejsce w stawce.

Po wyrównanym meczu Bayer 04 Leverkusen zwyciężył 2:0 na terenie VfL Wolfsburg. W samej końcówce Paulinho dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i zapewnił komplet punktów przyjezdnym. W barwach gospodarzy zagrał Bartosz Białek, który w 88. minucie zastąpił Johna Brooksa.

RB Lipsk nie dotrzymał kroku "Aptekarzom". Zespół "Byków" tylko zremisował 0:0 z Eintrachtem Frankfurt i znajduje się na czwartym miejscu w ligowej tabeli.

1.FC Koeln - Borussia Dortmund 1:1 (0:1) 0:1 - Marius Wolf 8' 1:1 - Sebastian Andersson 36'

VfL Wolfsburg - Bayer 04 Leverkusen 0:2 (0:0) 0:1 - Paulinho 86' 0:2 - Paulinho 90+2'

RB Lipsk - Eintracht Frankfurt 0:0