Euforia i żal Arki Gdynia. Straciła pierwsze punkty wiosną

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia

Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zostali zatrzymani przez GKS Katowice w meczu dwóch zwrotów akcji. Z atutu własnego boiska skorzystali piłkarze Chrobrego Głogów oraz Sandecji Nowy Sącz.

Arka zremisowała 2:2 z GKS-em Katowice po odniesieniu trzech zwycięstw na początku rundy wiosennej. Drużyna z Pomorza przegrywała od 25. do 74. minuty, ale potrafiła odwrócić wynik strzałami Michała Marcjanika oraz Karola Czubaka. Euforia gdynian trwała za długo i w doliczonym czasie stracili z trudem wywalczone prowadzenie. Arkadiusz Jędrych wyrwał punkt dla beniaminka uderzeniem z rzutu karnego.

Chrobry Głogów przedłuża serię meczów bez straconego gola. Defensywa w zespole Ivana Djurdjevicia ponownie nie pozwoliła sobie na kosztowny błąd, tym razem w wygranym 2:0 starciu z GKS-em Tychy. Chrobry strzelił oba gole w pierwszym kwadransie i po uderzeniach Mikołaja Lebedyńskiego oraz Dominika Piły skoncentrował się na zachowaniu czystego konta. Chrobry, tak samo jak Arka, zachowuje miejsce w strefie barażowej.

Z najlepszej szóstki w tabeli wypadła Sandecja Nowy Sącz, ale próbuje gonić. Drużyna Dariusza Dudka wygrała 1:0 z regionalnym konkurentem Puszczą Niepołomice. Długo nie miała metody na strzelenie gola, ale postawiła na swoim. Łukasz Zjawiński rozstrzygnął starcie uderzeniem z rzutu karnego w 82. minucie.

24. kolejka Fortuna I ligi:

Arka Gdynia - GKS Katowice 2:2 (0:1) 0:1 - Filip Szymczak 25' 1:1 - Michał Marcjanik 74' 2:1 - Karol Czubak 89' 2:2 - Arkadiusz Jędrych (k.) 90'

Chrobry Głogów - GKS Tychy 2:0 (2:0) 1:0 - Mikołaj Lebedyński 6' 2:0 - Dominik Piła 13'

Sandecja Nowy Sącz - Puszcza Niepołomice 1:0 (0:0) 1:0 - Łukasz Zjawiński (k.) 82'