Niesamowity pościg Leeds. Mateusz Klich niczym po walce bokserskiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: radość piłkarzy Leeds United
Getty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: radość piłkarzy Leeds United

Tego wieczoru długo nie zapomną kibice Leeds United. Ich drużyna przegrywała z Wolverhampton Wanderers 0:2, ale wszystko zmieniło się po czerwonej kartce. Goście strzelili trzy gole i zgarnęli niezwykle istotne w kontekście utrzymania trzy punkty.

Mateusz Klich rozpoczął piątkowy mecz z Wolverhampton Wanderers w wyjściowym składzie Leeds United, ale nie dotrwał do końcowego gwizdka sędziego. Został zmieniony w doliczonym czasie pierwszej połowy. Bardzo mocno oberwał w jednym ze starć, miał rozbity łuk brwiowy i ranę pod okiem. Wyglądał jak po walce bokserskiej.

I tylko z tego powodu nie będzie miło wspominał wizyty na Molineux Stadium. Jego zespół przegrywał 0:2 po pierwszej połowie i wyglądało to bardzo źle.

Wszystko zmieniło się w 53. minucie, gdy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Raul Jimenez, który zbyt agresywnie walczył o piłkę i kopnął bramkarza Leeds. Do tego momentu nic nie zapowiadało kłopotów walczących o europejskie puchary "Wilków". Później jednak Leeds przejęło inicjatywę i w trzy minuty strzeliło dwa gole. Ale to ich nie zadowalało i w doliczonym czasie gry Luke Ayling zdobył trzecią bramkę, która może mieć spore znaczenie w kontekście walki o utrzymanie.

Wolverhampton Wanderers - Leeds United 2:3 (2:0) 1:0 Jonny Castro 26' 2:0 Trincao 45+11' 2:1 Jack Harrison 63' 2:2 Rodrigo 66' 2:3 Luke Ayling 90+1'