Porażka zespołu Rafała Gikiewicza i Roberta Gumnego w ważnym meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Roland Krivec/DeFodi / Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz
Getty Images / Roland Krivec/DeFodi / Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz

W 27. kolejce Bundesligi zespół FC Augsburg, którego zawodnikami są Rafał Gikiewicz (rozegrał cały mecz) i Robert Gumny (spędził całe spotkanie na rezerwie), przegrał na wyjeździe z VfB Stuttgart 2:3.

Sobotnie starcie na Mercedes-Benz Arena w Stuttgarcie było niesamowicie ważne dla VfB i Augsburga, jeśli chodzi o walkę o utrzymanie.

Konfrontacja rozpoczęła się znakomicie dla przyjezdnych, którzy już w 6. minucie za sprawą Andre'a Hahna wyszli na prowadzenie. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Iago.

Gospodarze odpowiedzieli na tego gola w 44. minucie, kiedy to Rafała Gikiewicza po zagraniu od Borny Sosy pokonał Waldemar Anton.

Zespół z Augsburga jeszcze przed przerwą zdołał odzyskać prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Michael Gregoritsch, który wykorzystał podanie od Arne Maiera.

Po zmianie stron gospodarze dążyli co najmniej do wyrównania i dopięli swego w 79. minucie, kiedy to gola strzelił Omar Marmoush.

Natomiast po chwili przyjezdnych pogrążył Tomas Tiago, który zapewnił VfB Stuttgart niesamowicie ważną wygraną.

Bundesliga, 27. kolejka:

VfB Stuttgart - FC Augsburg 3:2 (1:2)

*Rafał Gikiewicz (FC Augsburg) rozegrał cały mecz. *Robert Gumny (FC Augsburg) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

1.FSV Mainz 05 - Arminia Bielefeld 4:0 (1:0)

Hertha Berlin - TSG 1899 Hoffenheim 3:0 (1:0)

SpVgg Greuther Fuerth - SC Freiburg 0:0

VfL Bochum - Borussia M'gladbach 0:2 (0:0) - mecz przerwany