Nokaut! Zobacz klasyfikację strzelców po kolejnym meczu "Lewego"

PAP/EPA / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski był odcięty od podań kolegów i nie pomógł swojej drużynie w starciu z Bayerem 04 Leverkusen (1:1). Polak niezmiennie jest najskuteczniejszym piłkarzem Bundesligi.

W sobotę Robert Lewandowski polował na gola numer 29 w bieżącym sezonie. Gospodarze nieco lepiej weszli w mecz i prowadzili od 18. minuty. Niklas Suele opanował piłkę po zamieszaniu w polu karnym rywali, a następnie znalazł drogę do siatki.

Bramka wyrównująca padła w kuriozalnych okolicznościach. Thomas Mueller fatalnie zachował się po centrze z prawej strony boiska. Kapitan Bayernu Monachium zmienił tor lotu piłki i w ten sposób zmylił Svena Ulreicha. Gol został zapisany na konto Muellera.

Po przerwie nie brakowało emocji, jednak wynik się nie zmienił. Bayern musiał zadowolić się podziałem punktów z niżej notowanym Bayerem 04 Leverkusen.

To nie był dzień Lewandowskiego. Snajper zagrał w pełnym wymiarze czasowym, ale nie potrafił zagrozić bramce Lukasa Hradecky'ego. Jak dotąd 33-latek zdobył 28 bramek i nadal prowadzi w klasyfikacji strzelców Bundesligi.

Wiceliderem jest Patrik Schick (20 goli). Czech jeszcze nie wyleczył kontuzji i dlatego opuścił starcie z Bawarczykami. Podium uzupełnia Erling Haaland, który 16 razy trafił do siatki.