Kapitalny start Sampdorii. Rywale pozostali w szoku

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SIMONE ARVEDA  / Na zdjęciu: piłkarze Sampdorii Genua cieszą się z gola
PAP/EPA / SIMONE ARVEDA / Na zdjęciu: piłkarze Sampdorii Genua cieszą się z gola

Drużyna Bartosza Bereszyńskiego przystąpiła do szturmu na początku meczu z US Sassuolo, czego efektem były dwa gole. Ostatecznie wygrała 4:0. Łukasz Skorupski zachował czyste konto w bezbramkowym meczu z Empoli FC.

Od początku w Bolonii zagrali Łukasz Skorupski w bramce gospodarzy oraz Szymon Żurkowski w środku pola Empoli FC. O pomocniku beniaminka wspomina się w kontekście reprezentacji Polski od momentu zatrudnienia na stanowisku selekcjonera Czesława Michniewicza. Panowie znają się z młodzieżowej kadry, w której Żurkowski odgrywał pierwsze skrzypce.

Skorupski już w 9. minucie popisał się bardzo dobrą interwencją po strzale z bliska Andrei Pinamontiego. Bramkarz Bologni wcześnie został zatrudniony i nie pozwalał sobie na przepuszczenie piłki do siatki. Gorzej dla Skorupskiego, że również jego kompani z klubu nie byli skuteczni pod bramką Empoli. Skończyło się remisem 0:0.

W niedzielne popołudnie nie zabrakło w akcji również Bartosza Bereszyńskiego. Jego Sampdoria potrzebowała zaledwie ośmiu minut na zdobycie dwubramkowego prowadzenia w meczu z US Sassuolo. Oba gole strzelili byli gracze Neroverdich. Najpierw przymierzył Francesco Caputo, a następnie sprowadzony w zimowym oknie transferowym Stefano Sensi.

Sampdoria prowadziła 2:0 tak wcześnie w meczu Serie A po raz pierwszy od 2005 roku. Po golu Andrei Contiego na 3:0 w 63. minucie było jasne, że komplet punktów zostanie w Genui, a wynik na 4:0 ustalił z rzutu karnego Antonio Candreva.

24. kolejka Serie A:

Bologna FC - Empoli FC 0:0

UC Sampdoria - US Sassuolo 4:0 (2:0) 1:0 - Francesco Caputo 5' 2:0 - Stefano Sensi 8' 3:0 - Andrea Conti 63' 4:0 - Antonio Candreva (k.) 90'