Sensacja w Londynie, Liverpool sam zadbał o niespokojne popołudnie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Na zdjęciu: mecz Arsenal FC - Burnley FC
PAP/EPA / Na zdjęciu: mecz Arsenal FC - Burnley FC

Mimo drobnych problemów w drugiej połowie Liverpool dość pewnie ograł na wyjeździe Crystal Palace 3:1 w meczu 23. kolejki Premier League. Z kolei w Londynie nieoczekiwanie punkt wywalczyło ostatnie w tabeli Burnley.

Drużyna Liverpoolu stoi przed prawie niemożliwym zadaniem dogonienia w tabeli Premier League Manchesteru City. Po wygranej z Crystal Palace strata wynosi aż osiem punktów, co - biorąc pod uwagę dyspozycję ekipy prowadzonej przez Pepa Guardiolę - jest dość problematyczne.

Niemniej, Liverpool się nie poddaje i w niedzielne popołudnie odniósł stosunkowo lekkie zwycięstwo, choć w drugiej połowie podopieczni Juergena Kloppa trochę cierpieli. Crystal Palace strzeliło gola kontaktowego, miało kolejne szanse i w pewnym momencie gospodarze mogli mieć nadzieję na remis, jednak w końcówce wygraną Liverpoolu przypieczętował Fabinho z rzutu karnego.

Inna sprawa, że po pierwszej połowie nic nie wskazywało, że Crystal Palace może cokolwiek ugrać. Liverpool bardzo szybko objął bowiem prowadzenie po rzucie rożnym i celnej główce Virgila van Dijka, a później po bardzo ładnej akcji trafił jeszcze Alex Oxlade-Chamberlain.

W dwóch pozostałych meczach zwycięzcy nie stwierdzono. Zawiódł przede wszystkim Arsenal, który sensacyjnie zremisował z ostatnim w tabeli Burnley FC. Z kolei Leicester City prowadziło, jednak pod koniec dało sobie wbić gola wyrównującego w konfrontacji z Brighton and Hove Albion.

Arsenal FC - Burnley FC 0:0

Crystal Palace - Liverpool FC 1:3 (0:2) 0:1 Virgil van Dijk 8' 0:2 Alex-Oxlade Chamberlain 32' 1:2 Edouard 55' 1:3 Fabinho (k.) 89' Leicester City - Brighton and Hove Albion 1:1 (0:0)

1:0 Patson Daka 46' 1:1 Danny Welbeck 82' [b]