Lewandowski postawił kropkę nad "i". Oto klasyfikacja strzelców Bundesligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: ONS.pl / all_imageB / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
ONS.pl / all_imageB / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski zdobył bramkę w samej końcówce meczu z VfL Wolfsburg (4:0). Ten mecz miał duże znaczenie dla reprezentanta Polski, który mógł ustrzelić nawet hat-tricka.

W pierwszym meczu 17. kolejki Bundesligi Bayern Monachium grał na własnym stadionie z VfL Wolfsburg. Zespół Juliana Nagelsmanna był zdecydowanym faworytem i nie zawiódł swoich kibiców.

Już w 7. minucie strzelanie na Allianz Arena rozpoczął Thomas Mueller, który z niewielkiej odległości pokonał Koena Casteelsa. Po zmianie stron po jednym golu dołożyli jeszcze Dayot Upamecano oraz Leroy Sane. Trafienie skrzydłowego było ozdobą piątkowego spotkania.

Robert Lewandowski zagrał w pełnym wymiarze czasowym i zmarnował dwie dobre okazje. W 66. minucie źle trafił w piłkę po podaniu Serge'a Gnabry'ego, natomiast kwadrans przed końcem przegrał pojedynek z Casteelsem.

Kadrowicz dopiął swego w 87. minucie rywalizacji z VfL Wolfsburg. Lewandowski fantastycznie sfinalizował akcję po dograniu Jamala Musiali. W ostatecznym rozrachunku Bawarczycy wygrali 4:0 z niżej notowanym przeciwnikiem.

Lewandowski zakończył 2021 rok z 43 bramkami na koncie - w ten sposób pobił rekord słynnego Gerda Mullera. W sezonie 2021/22 Polak uzbierał 19 trafień w Bundeslidze i nadal jest liderem klasyfikacji strzelców.

Snajper Bayernu czeka na odpowiedź Patrika Schicka z Bayeru 04 Leverkusen (16 goli). Podium uzupełnia Erling Haaland z Borussii Dortmund (13 goli).

Czołówka klasyfikacji strzelców Bundesligi.