Przykry wieczór dla Jose Mourinho. Inter strzelał nawet z rzutu rożnego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Na zdjęciu: Edin Dżeko
PAP/EPA / Na zdjęciu: Edin Dżeko

Inter Mediolan pozostaje rozpędzony. Już w pierwszej połowie zdobył trzy gole przewagi w meczu z AS Romą. Giallorossi mogli tylko zazdrościć skuteczności i przegrali 0:3.

Dla obu szkoleniowców mecz na Stadio Olimpico był prestiżowym wydarzeniem. Simone Inzaghi był związany z rzymskim Lazio przez ponad 20 lat. Najpierw jako napastnik, a później szkoleniowiec. Prowadzona przez niego drużyna potrafiła efektownie zwyciężać w derbach della Capitale. Lazio z Inzaghim było pierwszą siłą Rzymu, a bez niego ogląda na razie plecy AS Romy.

Jose Mourinho był z kolei szkoleniowcem Interu Mediolan w końcówce pierwszej dekady tego wieku. Portugalczyk poprowadził Nerazzurrich do zdobycia pięciu trofeów. Dwa razy zdobyli mistrzostwo Włoch, do tego Puchar i Superpuchar Włoch, a przede wszystkim zwyciężyli w Lidze Mistrzów.

Aktualnie tylko drużyna Simone Inzaghiego jest kandydatem do zdobycia mistrzostwa Włoch. AS Roma może przeszkadzać najlepszym i starać się o powrót do poważniejszego europejskiego pucharu niż Liga Konferencji Europy. Giallorossi ostatnio zwyciężyli z przeciwnikiem z Mediolanu w 2017 roku.

W sobotę wcześnie było jasne, że do przełamania rzymian nie dojdzie. Inter przystąpił do natarcia i raz po raz przedostawał się pod bramkę Ruiego Patricio. W 15. minucie Hakan Calhanoglu strzelił gola na 1:0 bezpośrednio z rzutu rożnego. W 24. minucie przypomniał o sobie Edin Dzeko, który jeszcze w poprzednim sezonie reprezentował Romę. Na 2:0 strzelił po dograniu Calhanoglu. Przed przerwą Denzel Dumfries trafił jeszcze na 3:0 po wrzutce Alessandro Bastoniego.

Nicola Zalewski był na ławce rezerwowych.

AS Roma - Inter Mediolan 0:3 (0:3) 0:1 - Hakan Calhanoglu 15' 0:2 - Edin Dzeko 24' 0:3 - Denzel Dumfries 39'

Roma: Rui Patricio - Gianluca Mancini, Chris Smalling, Marash Kumbulla (61' Edoardo Bove) - Roger Ibanez, Henrich Mchitarjan, Bryan Cristante, Jordan Veretout (90' Cristian Volpato), Matias Vina - Nicolo Zaniolo, Eldor Szomurodow

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Milan Skriniar, Alessandro Bastoni (76' Federico Dimarco) - Denzel Dumfries, Nicolo Barella (59' Arturo Vidal), Marcelo Brozović, Hakan Calhanoglu (83' Stefano Sensi), Ivan Perisić - Edin Dzeko (76' Matias Vecino), Joaquin Correa (59' Alexis Sanchez)

Żółte kartki: Ibanez, Mancini, Zaniolo (Roma) oraz Barella (Inter)

27

Czytaj także: Osiem goli i czerwone kartki. Emocje w starciu Lazio do 100. minuty Czytaj także: Czerwona kartka zmieniła mecz. Pościg klubu Szymona Żurkowskiego