Stomil Olsztyn wyciągnął dłoń do przeciwnika

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: piłkarze Chrobrego Głogów
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: piłkarze Chrobrego Głogów

Chrobry Głogów wykorzystał atut własnego boiska i zwyciężył 2:0 ze Stomilem Olszyn. Zanim drużyna Ivana Djurdjevicia strzeliła gole, jej bramkarz obronił uderzenie z rzutu karnego.

Szansy na zdobycie prowadzenia dla Stomilu nie wykorzystał Łukasz Moneta. Po raz pierwszy w sezonie zabrał się on za wykonanie rzutu karnego, ale nie pokonał swoim strzałem Rafała Leszczyńskiego. Wykorzystywanie jedenastek jest dużym problemem olsztynian od początku rundy jesiennej.

Chrobry skorzystał z szansy i okazał się skuteczniejszy od przeciwnika. W pierwszej połowie prowadzenie zdobył Hubert Turski. Napastnik wypożyczony z Pogoni Szczecin pokonał Krzysztofa Bąkowskiego w 34. minucie.

Drużyna z województwa dolnośląskiego poszła za ciosem i zdobyła gola na 2:0 uderzeniem Dominika Piły w 69. minucie. Chrobry potwierdził przewagę pod względem posiadania piłki, oddał przez całe spotkanie więcej - siedem - uderzeń celnych przy pięciu Stomilu.

Chrobry odniósł czwarte zwycięstwo w szóstym meczu w roli gospodarza. Poradził sobie ze Stomilem po pokonaniu Sandecji Nowy Sącz. Ekipa z Warmii zahamowała po dwóch wygranych i pozostaje niebezpiecznie blisko strefy spadkowej.

Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0) 1:0 - Hubert Turski 34' 2:0 - Dominik Piła 69'

W 31. minucie Łukasz Moneta (Stomil) nie wykorzystał rzutu karnego. Rafał Leszczyński obronił.

Chrobry: Rafał Leszczyński - Marcel Ziemann, Maksym Iwanowicz, Mavroudis Bougaidis, Dominik Piła (86' Eryk Pieczarka), Jaka Kolenc, Michał Rzuchowski (64' Robert Mandrysz), Mateusz Bochnak (74' Tomasz Cywka), Mikołaj Lebedyński, Dominik Dziąbek (46' Michał Ilków-Gołąb), Hubert Turski (86' Mateusz Machaj)

Stomil: Krzysztof Bąkowski - Rafał Remisz, Jonathan Simba, Beniamin Czajka, Maciej Dampc, Karol Żwir (75' Hubert Szramka), Jakub Tecław (67' Maciej Spychała), Wojciech Reiman (84' Patryk Zych), Merveille Fundambu, Łukasz Moneta, Patryk Mikita

Żółta kartka: Dampc (Stomil)

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole)