Wielkie emocje na Stade Velodrome. Przemysław Frankowski skradł show

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Sylvain Lefevre / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
Getty Images / Sylvain Lefevre / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski

RC Lens zwyciężyło 1:0 z Olympique Marsylia po wyrównanej rywalizacji. Ozdobą meczu było trafienie Przemysława Frankowskiego. W 8. kolejce AS Monaco Radosława Majeckiego wygrało 3:1 z Clermont Foot 63.

Piłkarze RC Lens postawili twarde warunki gospodarzom na Stade Velodrome. Początek meczu należał do drużyny Francka Haise, w 9. minucie Florian Sotoca zamienił rzut karny na gola.

W 27. minucie przyjezdni mieli już dwubramkową przewagę. Tym razem Sotoca zagrał do Przemysława Frankowskiego, który zszedł do środka i bardzo mocno uderzył. Piłka była poza zasięgiem interweniującego Pau Lopeza.

Zespół Olympique Marsylia przebudził się jeszcze przed zmianą stron. Dimitri Payet doskonale przymierzył z rzutu rożnego. W doliczonym czasie Francuz nie zmarnował "jedenastki" i doprowadził do wyrównania. Ostatnie słowo należało do Wesleya Saida, który w 71. minucie ustalił wynik na 3:2 dla RC Lens.

Frankowski trafił do siatki w drugim spotkaniu ligowym z rzędu. Skrzydłowy reprezentacji Polski wcześniej zaliczył trzy asysty na poziomie Ligue 1. Arkadiusz Milik wrócił do treningów z Olympique Marsylia, lecz nie został uwzględniony w kadrze meczowej.

W ramach 8. kolejki AS Monaco grało na terenie Clermont Foot 63. Miejscowi prowadzili po golu Mohameda Bayo w 7. minucie, ale później drużyna Radosława Majeckiego odrobiła straty. Na listę strzelców wpisali się Wissam Ben Yedder, Kevin Volland i Sofiane Diop. Polski bramkarz nie podniósł się z ławki rezerwowych gości.

Olympique Marsylia - RC Lens 2:3 (2:2) 0:1 - Florian Sotoca (k.) 9' 0:2 - Przemysław Frankowski 27' 1:2 - Dimitri Payet 33' 2:2 - Dimitri Payet (k.) 45+3' 2:3 - Wesley Said 71'

Clermont Foot 63 - AS Monaco 1:3 (1:1) 1:0 - Mohamed Bayo 7' 1:1 - Wissam Ben Yedder 25' 1:2 - Kevin Volland 48' 1:3 - Sofiane Diop 90+1'

ES Troyes AC - Angers SCO 1:1 (1:0) 1:0 - Mama Balde 22' 1:1 - Thomas Mangani (k.) 65'

Stade de Reims - FC Nantes 3:1 (0:0) 1:0 - Thomas Foket 51' 1:1 - Moses Simon 62' 2:1 - Hugo Ekitike 72' 3:1 - Hugo Ekitike 78'

Stade Brestois 29 - FC Metz 1:2 (0:1) 0:1 - Nicolas de Preville 26' 1:1 - Romain Faivre (k.) 68' 1:2 - Fabien Centonze 74'

Girondins Bordeaux - Stade Rennais 1:1 (0:0) 0:1 - Gaetan Laborde 56' 1:1 - Edson Mexer 88'