Jan Bednarek się nie popisał. Napastnik "Wilków" zabawił się z Polakiem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Jan Bednarek (z prawej)
Getty Images / Na zdjęciu: Jan Bednarek (z prawej)

Klub Jana Bednarka w dalszym ciągu czeka na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Premier League. W niedzielę Southampton FC przegrało 0:1 z Wolverhampton Wanderers, a kadrowicz zawinił przy decydującej bramce.

Już w 1. minucie goście mogli "napocząć" rywala. Nelson podłączy się do akcji ofensywnej "Wilków" i strzelił prosto w Alexa McCarthy'ego.

Drużyna Jana Bednarka miała minimalną przewagę przed przerwą. W 40. minucie Redmond przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową i pokonał bramkarza Wolverhampton. Po chwili sędzia Andy Madley odgwizdał spalonego.

Bednarek popisał się skuteczną interwencją po zmianie stron. Hee-Chan Hwang oddał strzał w stronę bramki, jednak kadrowicz stanął na drodze koreańskiego napastnika.

Jedyny gol padł w 61. minucie, asystę na swoim koncie zapisał golkiper Wolverhampton. Sa zagrał do Raula Jimeneza, a ten dwa razy zwiódł Bednarka i znalazł drogę do siatki.

Zespół Ralpha Hasenhuettla nie potrafił odpowiedzieć. Southampton zajmuje 16. miejsce w stawce Premier League i traci obecnie dwa punkty do 13. Wolverhampton.

Tydzień temu Bednarek wrócił do podstawowego składu "Świętych" i w niedzielę rozegrał 90 minut. Reprezentant Polski w bieżącym sezonie zagrał łącznie pięć razy na wszystkich frontach. Southampton FC - Wolverhampton Wanderers 0:1 (0:0) 0:1 - Raul Jimenez 61'

Southampton: Alex McCarthy - Valentino Livramento, Jan Bednarek, Mohamed Salisu, Kyle Walker-Peters (74' Shane Long), Oriol Romeu, James Ward-Prowse, Mohamed Elyounoussi, Nathan Redmond (64' Moussa Djenepo), Adam Armstrong, Che Adams (64' Armando Broja).

Wolverhampton: Jose Sa - Max Kilman, Conor Coady, Romain Saiss, Nelson Semedo (87' Ki-Jana Hoever), Leander Dendoncker, Joao Moutinho, Fernando Marcal, Daniel Podence (70' Adama Traore), Hee-Chan Hwang (87' Ruben Neves), Raul Jimenez.

Sędzia: Andy Madley.