Serie A: piasek w trybach Atalanty. Bartłomiej Drągowski w nietypowej dla siebie roli

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Massimo Insabato/Archivio Massimo Insabato / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski

Wszystkie gole w meczu Atalanty BC z ACF Fiorentiną zostały strzelone z rzutów karnych. Viola zwyciężyła 2:1 w Bergamo, a Bartłomiej Drągowski przyglądał się temu z ławki rezerwowych.

Bartłomiej Drągowski zaliczył falstart na inaugurację sezonu. Podcięcie Tammy'ego Abrahama poza polem karnym kosztowało Polaka czerwoną kartkę po kilkunastu minutach meczu z AS Romą. Do bramki ACF Fiorentiny wskoczył Pietro Terraciano i wystąpił również w drugim, wygranym 2:1 meczu z Torino FC. Po powrocie ze zgrupowania zespołu narodowego Drągowski nie dostał szansy na rehabilitację i pozostał na ławce rezerwowych.

Atalanta w swoim stylu ruszyła do ataku. W przyszłym tygodniu zagra z Villarrealem w Lidze Mistrzów, dlatego jej forma powinna teoretycznie zwyżkować. Berat Djimsiti oddał co prawda uderzenie do bramki Pietro Terracciano już w 10. minucie, ale nie było gola z powodu spalonego. Druga niekorzystna dla Atalanty wideo weryfikacja była w 31. minucie. Po zagraniu ręką Joakima Maehle arbiter przyznał Fiorentinie rzut karny, z którego na 1:0 strzelił Dusan Vlahović.

Po przerwie jeszcze dwa gole, także z rzutów karnych, ale nie zmieniła się drużyna będąca na prowadzeniu. Dusan Vlahović skompletował dublet w 49. minucie po faulu Berata Djimsitiego na Giacomo Bonaventurze. Nadzieję na zapunktowanie przywrócił gospodarzom Duvan Zapata w 65. minucie, jednak nawet wprowadzenie z ławki rezerwowych Josipa Ilicicia nie pomogło Atalancie w doprowadzeniu do remisu. Viola wygrała w Bergamo 2:1.

Atalanta BC - ACF Fiorentina 2:1 (0:1) 0:1 - Dusan Vlahović (k.) 33' 0:2 - Dusan Vlahović (k.) 49' 1:2 - Duvan Zapata (k.) 65'

Atalanta: Marco Sportiello - Rafael Toloi, Jose Luis Palomino, Berat Djimsiti - Davide Zappacosta, Remo Freuler, Mario Pasalić (82' Josip Ilicić), Joakim Maehle (50' Robin Gosens) - Aleksiej Mirańczuk (50' Rusłan Malinowski), Matteo Pessina (85' Teun Koopmeiners) - Duvan Zapata (82' Roberto Piccoli)

Fiorentina: Pietro Terracciano - Lorenzo Venuti (25' Alvaro Odriozola), Nikola Milenković, Igor, Cristiano Biraghi - Giacomo Bonaventura, Lucas Torreira (66' Sofyan Amrabat), Alfred Duncan (76' Gaetano Castrovilli) - Jose Callejon (76' Nicolas Gonzalez), Dusan Vlahović, Riccardo Sottil

Żółte kartki: Maehle, Zapata, Gosens, Freuler, Palomino (Atalanta) oraz Bonaventura, Igor, Milenković, Odriozola (Fiorentina)

Sędzia: Valerio Marini