Polak znów świetny! Znakomite wejście Przemysława Frankowskiego w Ligue 1

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski

W 3. kolejce RC Lens wygrało 2:0 z AS Monaco. Przemysław Frankowski pojawił się na boisku w drugiej połowie i asystował przy golu Simona Banzy. Polak świetnie prezentuje się po transferze do Ligue 1.

Niemiecki bramkarz był niepewny od początku spotkania. W 18. minucie Florian Sotoca przeszkodził mu w wybiciu piłki i bliski strzelenia gola był Ignatius Ganago, który spudłował.

Po zmianie stron Przemysław Frankowski wszedł za Deivera Machado. Ganago dopiął swego w 51. minucie. Napastnik RC Lens strzelił prosto w Alexandra Nuebla, lecz piłka przełamała jego ręce. Asystę na swoim koncie zapisał Jonathan Clauss.

Później przyjezdni grali w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartką został ukarany Cheick Oumar Doucoure. Szanse wyrównały się w końcówce, gdy Aleksandr Gołowin brutalnie sfaulował rywala. W doliczonym czasie po raz kolejny błysnął Frankowski. Kadrowicz wyłożył piłkę Simonowi Banzie, który znalazł drogę do siatki.

RC Lens zwyciężyło 2:0 na wyjeździe i jest obecnie 4. siłą Ligue 1. Na tę chwilę AS Monaco zajmuje dopiero 16. miejsce w stawce.

Dla Frankowskiego był druga asysta w trzecim występie w lidze francuskiej. Radosław  Majecki obejrzał cały mecz z ławki rezerwowych. Być może polski golkiper skorzysta na błędzie Nuebela i dostanie szansę od Niko Kovaca w 4. kolejce. Majecki prawdopodobnie zagra środowym meczu Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck.

Kolejne już potknięcie zaliczyli piłkarze Lille OSC. Mistrzowie Francji tylko zremisowali 1:1 z AS Saint-Etienne.

AS Monaco - RC Lens 0:2 (0:0) 0:1 - Ignatius Ganago 51' 0:2 - Simon Banza 90+5'

AS Saint-Etienne - Lille OSC 1:1 (0:1) 0:1 - Burak Yilmaz 38' 1:1 - Saidou Sow 85'