Fortuna I liga: Bruk-Bet Termalica Nieciecza odbił się od muru

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Bruk-Bet Termaliki Nieciecza

Bruk-Bet Termalica Nieciecza ponownie zremisował. Tym razem główny kandydat do awansu rozegrał bezbramkowe spotkanie z Chrobrym Głogów. Przymierzyła Miedź Legnica i odniosła zwycięstwo 1:0 z Puszczą Niepołomice.

Niecieczanie oddali 18 strzałów, z czego sześć celnych. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego nie byli skuteczni, a bramkarz głogowian Rafał Leszczyński ponownie zaprezentował wysoką formę jak w poprzednim, wygranym 1:0 meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Ponadto dwa razy piłka trafiła w obramowanie gości. Piotr Wlazło trafił swoim strzałem w słupek, a dobitka Adama Radwańskiego była w poprzeczkę.

Bruk-Bet wykonuje kroczki w kierunku PKO Ekstraklasy. Pozostaje on liderem i głównym kandydatem do awansu, ale ponownie musiał zadowolić się wywalczeniem punktu. W weekend drużyna Lewandowskiego zremisowała 1:1 z Widzewem Łódź. Także tym razem mogła mówić o rozczarowaniu, choć przy odrobinie pecha mogło skończyć się nawet porażką. Najlepszej szansy na gola dla Chrobrego nie wykorzystał Mikołaj Lebedyński, który spudłował z bliska.

Do konfrontacji drużyn z województw małopolskiego i dolnośląskiego doszło również w Niepołomicach. Trzeba było poczekać na przełom do 69. minuty. W niej rozstrzygające uderzenie na 1:0 dla Miedzi oddał Michał Bednarski. Król strzelców eWinner II ligi jest ostatnio w dobrej formie, ale miał też czego żałować. W 83. minucie nie wykorzystał rzutu karnego, przez co podopieczni Jarosława Skrobacza  do końca nie byli spokojni o zwycięstwo.