La Liga. Coraz trudniejsza sytuacja Hueski i Elche

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ROMAN RIOS / Na zdjęciu: mecz Cadiz CF - SD Huesca
PAP/EPA / ROMAN RIOS / Na zdjęciu: mecz Cadiz CF - SD Huesca

La Liga wchodzi w decydującą fazę. Blisko spadku jest Eibar. Widmo degradacji coraz bardziej zagląda w oczy zespołom Hueski i Elche.

Piłkarze Hueski są coraz bliżej spadku. Zespół prowadzony przez znanego w Polsce trenera Pachetę przez kilka tygodni gonił bezpieczną strefę, na moment w niej się znalazł. Ostatnio jednak drużyna gra dużo słabiej. W 36. kolejce zespól przegrał kolejne spotkanie, tym razem na wyjeździe z Cadiz 1:2. Wszystkie gole w potyczce padały w końcowych minutach 1. połowy.

Krok od degradacji jest także Elche, które przegrało z 0:2 z Realem Sociedad. Punkt po remisie uratowanym w końcówce zdobyło Deportivo Alaves.

Cadiz CF - SD Huesca 2:1 (2:1) 1:0 - Mauro 43' 1:1 - Mir 45+1' 2:1 - Silva (sam.) 45+2'

Athletic Bilbao - Osasuna Pampeluna 2:2 (1:1) 1:0 - Morcillo 1' 1:1 - Brasanac 12' 2:1 - Sancet 62' 2:2 - Budimir 89'

Deportivo Alaves - Levante UD 2:2 (1:2) 1:0 - Pons 30' 1:1 - Morales 36' 1:2 - Morales 42' 2:2 - Joselu 87'

Real Sociedad - Elche CF 2:0 (0:0) 1:0 - Elustondo 72' 2:0 - Oyarzabal 90+2' [multitable table=1243 timetable=10738]Tabela/terminarz[/multitable] Czytaj także: La Liga. Messi zmarnował karnego. Swoje jednak zrobił. Nerwówka w końcówce La Liga. Rozczarowanie Sevilli. O mistrzostwie może zapomnieć