"Wyglądał na zardzewiałego". Media oceniły występ Roberta Lewandowskiego

PAP/EPA / Alexander Scheuber / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Bayern Monachium przegrał z FSV Mainz 05 1:2, a jedynego gola dla Bawarczyków w samej końcówce zdobył Robert Lewandowski. Mimo tego trafienia media uznały, że Polak "wyglądał na zardzewiałego" po kontuzji.

Serwis spox.com dał Robertowi Lewandowskiemu czwórkę. Zauważono, że dla Polaka był to powrót po czterech meczach przerwy ze względu na kontuzję. "Przez długi czas nie grał, a w tym meczu przybliżył się o jedną bramkę do rekordu Guerda Muellera" - podkreślono.

Od dziennikarzy "Abendzeitung" "Lewy" dostał trójkę. "Brał udział w wielu, czasem trudnych pojedynkach. Sprytny i zaangażowany, zwieńczył mecz bramką" - napisano.

Serwis tz.de dał Lewandowskiemu piątkę. "Süddeutsche" zaznacza natomiast, że Lewandowski "znów był w formie, ponieważ nadal chce pobić 40-bramkowy rekord Gerda Muellera". Z drugiej strony podkreślono, że "przerwa była wyraźnie zauważalna".

Dziennikarze tej gazety wspomnieli również o tym, że pierwsze uderzenie Lewandowskiego powędrowało prosto w bramkarza 1.FSV Mainz 05, natomiast później był słabo zaangażowany i zawsze znajdował się pod opieką obrońców.

"Wyglądał na zardzewiałego" - tak o Lewandowskim pisze z kolei sport.de. Polakowi wystawiono "czwórkę", zaznaczając, że "prawie nie miał kontaktu z piłką i, podobnie jak koledzy, rozczarował". Później wspomniano o tym, że reprezentant Polski zwiększył swój dorobek bramkowy. Jego występ oceniono na "4".

Przypomnijmy, że Robert Lewandowski strzelił w tym sezonie Bundesligi 36 bramek. Do wyrównania rekordu Gerda Muellera brakuje mu jeszcze czterech goli, na zdobycie których ma trzy mecze.

> Robert Lewandowski zdzielił rywala łokciem. Polała się krew!