III liga: w hitach liderzy pokazali moc. Cztery drużyny coraz bliżej awansu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Piotr Kwaśniewski
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Piotr Kwaśniewski

W trzech grupach III ligi dochodziło do starć liderów z wiceliderami. We wszystkich górą były zespoły prowadzące, czyli Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Radunia Stężyca i Ruch Chorzów. Pewnie po awans zmierza Wisła Puławy.

Na autostradzie do awansu do II ligi jest Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Lider przed sezonem planował walkę o utrzymanie. Rzeczywistość zaskoczyła nawet trenerów i piłkarzy. Zespół wygrał kolejne spotkanie, tym razem 1:0 z Legionovią. Aktualnie przewaga Pogoni nad drużyną z Legionowa wynosi osiem punktów.

Tabela III ligi gr. I:

XDrużynaMeczePunktyBramkiZ R P
1Pogoń Grodzisk Mazowiecki235351:2017 2 4
2Legionovia Legionowo234535:2113 6 4
3Świt Nowy Dwór Maz.234343:2513 4 6
4Unia Skierniewice234243:2613 3 7

Również w grupie II doszło do spotkania lidera z wiceliderem. Radunia Stężyca nie dała najmniejszych szans Świtowi Skolwin i nad rywalem ma już osiem punktów przewagi.

Wygrała 3. Polonia Środa Wlkp. i 4. KP Starogard Gdański. Jednak ich strata do Raduni jest już dość spora.

Tabela III ligi gr. II:

1Radunia Stężyca236174:1220 1 2
2Świt Skolwin235350:1616 5 2
3Polonia Środa Wlkp.235048:2115 5 3
4KP Starogard Gdański234233:2913 3 7

Coraz mniej nadziei na emocje w czołówce III grupy. Tutaj także w weekend lider grał z wiceliderem. Do 88. minuty Ruch Chorzów przegrywał ze Ślęzą Wrocław 1:2, ale mecz wygrał 3:2.

Porażkę zespołu z Dolnego Śląska wykorzystała Polonia Bytom, w podobnych co Ruch okolicznościach pokonując rezerwy Górnika Zabrze 2:1 (do 88. minuty było 0:1). Zwyciężył także Pniówek Pawłowice Śląskie.

Pozostałe zespoły nie mają już najmniejszych szans na włączenie się do gry o awans. Za dwa tygodnie przy Cichej Ruch podejmie Polonię. Dla bytomian to może być ostatnia szansa na podgonienie Niebieskich.

Tabela III ligi gr. III:

1Ruch Chorzów246265:1920 2 2
2Polonia Bytom235250:2316 4 3
3Ślęza Wrocław245061:2515 5 4
4Pniówek Pawłowice Śl.244945:2815 4 5

[tag=22672] Wisła Puławy[/tag] wróciła do gry po problemach związanych z wirusem. Lider sięgnął po kolejne trzy punkty pokonując 2:0 na wyjeździe Lewart Lubartów. Przegrał wicelider Sokół Sieniawa, który do puławian obecnie traci osiem punktów i ma dwa mecze rozegrane więcej.