Niespotykana scena. Bartłomiej Drągowski zanotował... asystę (wideo)

Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: asysta Bartłomieja Drągowskiego

W nietypowy sposób swoją obecność na murawie zaznaczył Bartłomiej Drągowski. Polski bramkarz asystował przy trzecim golu Fiorentiny.

Już po 26 minutach gry ACF Fiorentina prowadziła 2:0 w starciu wyjazdowym z Benevento Calcio. Dusan Vlahović imponował formą i dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Jeszcze przed zejściem do szatni serbski napastnik skompletował hat-tricka. Do tego gola w pewnym stopniu przyczynił się Bartłomiej Drągowski. Kadrowicz wznowił grę dalekim wykopem, do piłki dopadł właśnie Vlahović i doskonałym strzałem zza pola karnego pokonał Lorenzo Montipo. Później jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Artur Ionita. Wynik na 1:4 w 75. minucie ustalił Valentin Eysseric.

W bieżących rozgrywkach Serie A Drągowski wystąpił łącznie już w 27 spotkaniach, w których 6 razy zachował czyste konto i zaliczył 1 asystę. 23-latek jest niekwestionowanym numerem jeden w hierarchii trenera Cesare Prandellego.

Drągowski ma w swoim dorobku zaledwie 1 mecz w seniorskiej reprezentacji Polski. Bramkarz rywalizuje z Łukaszem Skorupskim i znalazł się we wstępnej kadrze Paulo Sousy na marcowe mecze eliminacji mistrzostw Świata. Nowy selekcjoner ogłosi ostateczną listę powołanych w poniedziałek (15 marca).

[b]ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: strzał, rykoszet i... przepiękny gol. Ale miał farta!