Reprezentacja Polski przegrywa z Holandią. Zobacz skrót meczu Ligi Narodów UEFA

YouTube / TVP Sport / Przemysław Płacheta wpada w pole karne w meczu Ligi Narodów UEFA Polska - Holandia

Piłkarze Jerzego Brzęczka kapitalnie rozpoczęli ostatnie tegoroczne spotkanie. Reprezentacja Polski szybko wyszła na prowadzenie po pięknym golu Kamila Jóźwiaka. Później znacznie lepiej radzili sobie Holendrzy. Zobacz skrót meczu.

Już w 5. minucie Robert Lewandowski wypuścił w uliczkę Kamila Jóźwiaka, który przeprowadził kapitalny rajd i zdobył swojego pierwszego gola w dorosłej reprezentacji Polski. Jeszcze w pierwszej połowie bliski bramki był również drugi ze skrzydłowych - Przemysław Płacheta. Piłkarz Norwich City najpierw trafił jednak w słupek, a tuż przed przerwą uderzył wprost w bramkarza.

Znacznie więcej zagrożenia stwarzali Holendrzy. Dobrze między słupkami spisywał się jednak Łukasz Fabiański, który dopiero w końcówce meczu musiał wyciągać piłkę z siatki.

Holendrzy do wyrównania doprowadzili po strzale z rzutu karnego Memphisa Depaya. Napastnik Olympique Lyon wywalczył "jedenastkę" po faulu Jana Bednareka. Sam podszedł do piłki i nie dał żadnych szans Fabiańskiemu. Kilka chwil później "Pomarańczowi" już prowadzili po strzale z główki Georginio Wijnalduma (cały skrót niżej).

Ostatecznie Polacy przegrali 1:2 i zajęli trzecie miejsce w grupie 1. dywizji A Ligi Narodów. Piłkarze Jerzego Brzęczka zdobyli 7 punktów - po dwóch zwycięstwach z Bośnią i Hercegowiną oraz remisie z Włochami.

Mimo zwycięstwa Holendrzy nie wystąpią w turnieju finałowym. Zawodnicy Franka de Boera zajęli drugie miejsce w grupie z 11 oczkami na koncie. Punkt więcej zgromadzili Włosi.