The Championship: Wayne Rooney zapewnił pierwsze zwycięstwo Derby County, 80 minut Kamila Jóźwiaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jon Hobley / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak
Getty Images / Jon Hobley / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak

Zespół Derby County w końcu wygrał w The Championship 2020/21. W 4. kolejce podopieczni Phillip'a Cocu pokonali na wyjeździe Norwich City 1:0, a zwycięską bramkę strzałem z rzutu wolnego zdobył Wayne Rooney. 80 minut na murawie spędził Kamil Jóźwiak.

Trudno było wskazać faworyta sobotniej konfrontacji, bo ostatnie starcia pomiędzy Norwich City a Derby były bardzo zacięte. Barany fatalnie rozpoczęły obecny sezon The Championship, gdyż przegrały wszystkie 3 dotychczasowe mecze. Natomiast Kanarki przystępowały do potyczki z dorobkiem 4 punktów.

W pierwszej połowie spotkania na boisku wiało nudą. Brakowało ciekawych, składnych akcji z obydwu stron, które kończyłyby się strzałami na bramkę.

Co prawda gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało i I odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron w 52. minucie George Evans zagrał ręką we własnym polu karnym i sędzia odgwizdał "jedenastkę", której nie wykorzystał Teemu Pukki (Fin pośliznął się przy oddawaniu strzału i nie trafił w bramkę).

Z czasem przebudzali się goście, którzy zaczęli groźniej atakować i w 87. minucie wywalczyli rzut wolny, który ładnym uderzeniem na gola zamienił doświadczony Wayne Rooney. Jak się później okazało, były reprezentant Anglii zapewnił swojej drużynie cenny triumf.

The Championship, 4. kolejka:

Norwich City - Derby County 0:1 (0:0) 0:1 - Wayne Rooney 87'

*Kamil Jóźwiak (Derby County) grał do 80. minuty. *Krystian Bielik (Derby County) znalazł się poza kadrą meczową z powodu kontuzji. *Przemysław Płacheta (Norwich City) znalazł się poza kadrą meczową.