Tabela PKO Ekstraklasy. Połowa pierwszej kolejki za nami, tylko jeden zespół bez straconego gola

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: piłkarze Śląska Wrocław
PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: piłkarze Śląska Wrocław

Za nami pierwsze cztery spotkania inauguracyjnej kolejki PKO Ekstraklasy. Porażkę zanotowało dwóch pucharowiczów, mamy tylko jeden zespół bez straconej bramki. Zobacz tabelę ligi

W sobotę mieliśmy trzy starcia w ramach pierwszej kolejki PKO Ekstraklasy. Na początek Cracovia ograła Pogoń Szczecin 2:1. Pierwsi na prowadzenie wyszli "Portowcy", ale o losach meczu przesądził Marcos Alvarez. Najpierw wyrównał chwilę po bramce Adama Frączczaka, a potem asystował przy golu Sergiu Hanci. Relacja ze spotkania w Krakowie dostępna TUTAJ.

W drugim sobotnim spotkaniu Śląsk Wrocław podejmował u siebie Piast Gliwice, czyli piąta drużyna poprzedniego sezonu kontra trzecia. Początek należał do gospodarzy, którzy niemalże natychmiast wyszli na prowadzenia za sprawą bramki Fabiana Piaseckiego. Goście nie kreowali groźnych sytuacji, a Śląsk grał swoje i podwyższył prowadzenie w drugiej połowie. Autorem gola na 2:0 był Piotr Celeban. Taki wynik udało się dowieźć do końca. Relacja z Wrocławia do przeczytania TUTAJ.

W ostatnim sobotnim meczu Legia Warszawa wygrała z Rakowem Częstochowa 2:1, choć o trzy punkty łatwo nie było. Mistrz Polski dominował na początku i udokumentował to bramką Tomasa Pekharta. Później Raków wciągnął przeciwnika w otwartą grę i mieliśmy walkę cios za cios. Całą drugą połowę gospodarze grali w 10 po czerwonej kartce dla Macieja Wilusza tuż przed przerwą, ale udało im się wyrównać dzięki Patrykowi Kunowi. W końcówce Pekhart zdobył drugą bramkę, a Legia wyglądała w ostatnich minutach dużo lepiej. Relacja z meczu w Bełchatowie TUTAJ.

W jedynym piątkowym meczu PKO Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin pokonało Lecha Poznań 2:1, choć do 80. minuty na prowadzeniu byli piłkarze z Wielkopolski. Szczęście "Miedziowym" dali Lubomir Guldan i Sasa Balić. O spotkaniu w Lubinie więcej TUTAJ.

W tabeli PKO Ekstraklasy w połowie pierwszej kolejki liderem jest Śląsk, który jako jedyny nie stracił gola. Za nią są Legia i Zagłębie. Mimo wygranej Cracovia okupuje ostatnie miejsce. Po aferze korupcyjnej na "Pasy" nałożono karę -5 punktów na starcie ligi.

Wyniki pierwszych czterech meczów PKO Ekstraklasy w sezonie 2020/2021:

KGHM Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2:1 (0:1) 0:1 - Mikael Ishak 45' 1:1 - Lubomir Guldan 82' 2:1 - Sasa Balić 87'

Cracovia - Pogoń Szczecin 2:1 (0:0) 0:1 - Adam Frączczak 57' 1:1 - Marcos Alvarez 58' 2:1 - Sergiu Hanca 62'

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 2:0 (1:0) 1:0 - Fabian Piasecki 2' 2:0 - Piotr Celeban 51'

Raków Częstochowa - Legia Warszawa 1:2 (0:1) 0:1 - Tomas Pekhart 16' 1:1 - Patryk Kun 52' 1:2 - Tomas Pekhart 84'