Serie A: Bartłomiej Drągowski pokonany pięknymi nożycami. Łukasz Skorupski stracił dwa gole w doliczonym czasie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski
Getty Images / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski

ACF Fiorentina zremisowała 1:1 z Hellasem Werona, a Bologna FC 2:2 z Parmą Calcio 1913. Bartłomiej Drągowski był bardziej zadowolony z wyniku niż Łukasz Skorupski, ponieważ jego drużyna odrobiła stratę do przeciwnika w doliczonym czasie.

Bartłomiej Drągowski był najlepszym graczem swojego zespołu w poprzednim, bezbramkowym meczu z Cagliari Calcio. ACF Fiorentina ponownie zagrała na własnym stadionie. Tym razem z Hellasem Werona, który co prawda ma dobry bilans z Violą, ale na wyjeździe nie zwyciężył od stycznia.

W niedzielę Drągowski nie zachował czystego konta. Po piłkę do siatki sięgnął w 18. minucie po uderzeniu Davide Faraoniego. Zaspali wszyscy obrońcy Fiorentiny, którzy pozwolili ominąć się pięcioma krokami. Napastnik Hellasu miał dużo miejsca i zachwycił "nożycami". Viola odpowiedziała beniaminkowi w 96. minucie i uratowała punkt. Patrick Cutrone strzelił na 1:1, a z perspektywy boiska widział to już wprowadzony z ławki rezerwowych Mariusz Stępiński.

Łukasz Skorupski zagrał od początku do końca w zremisowanym 2:2 meczu Bologni FC z Parmą. Rossoblu rozpoczęli idealnie pojedynek na stadionie przeciwnika i po nieco ponad kwadransie posiadali dwubramkowy kapitał. Utrzymali go do końca podstawowego czasu, ale Parma nie pozwoliła zdemobilizować się, mimo krytycznego położenia. W doliczonym czasie Skorupskiego pokonali Jasmin Kurtić i Roberto Inglese.

Sebastian Walukiewicz zadomowił się w podstawowym składzie Cagliari Calcio i wystąpił od początku w zremisowanym 0:0 meczu z US Lecce. Obronę z Polakiem w składzie ograł Khouma Babacar, ale szczęśliwie dla zespołu z Sardynii strzelił w poprzeczkę. Była to najlepsza szansa na skierowanie piłki do siatki w pierwszej połowie. Po przerwie ponownie groźniejszy był beniaminek, ale z bliska trafił w słupek.

32. kolejka Serie A:

ACF Fiorentina - Hellas Werona 1:1 (0:1) 0:1 - Davide Faraoni 18' 1:1 - Patrick Cutrone 90'

Parma Calcio 1913 - Bologna FC 2:2 (0:2) 0:1 - Danilo 3' 0:2 - Roberto Soriano 13' 1:2 - Jasmin Kurtić 90' 2:2 - Roberto Inglese 90'

Cagliari Calcio - US Lecce 0:0