II liga: kolejny pościg Górnika Łęczna. Lech II Poznań odsłonił się i przegrał

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Marcin Szymczyk / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Łęczna
Newspix / Marcin Szymczyk / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Łęczna

Górnik Łęczna powrócił na pozycję lidera w drugoligowej tabeli po zwycięstwie 4:3 z Pogonią Siedlce. Lech II Poznań przegrał 0:1 ze Zniczem Pruszków.

Po sobotnich remisach Resovii i Widzewa Łódź podopieczni Kamila Kieresia odrobili do obu konkurentów po dwa punkty i zrównali się z nimi. W małej tabelce Górnik Łęczna jest najlepszy i to dlatego on spędzi najbliższe dni w fotelu lidera. W wygranym 4:3 meczu z Pogonią Siedlce piłkarze z Lubelszczyzny przegrywali 0:2 i 2:3. W tym momencie nastawił celownik Paweł Wojciechowski, strzelił dwa gole i został wiceliderem klasyfikacji strzelców ligi. Do prowadzącego Marcina Robaka traci jedno trafienie.

W składzie Lecha II Poznań znaleźli się między innymi Thomas Rogne, Maciej Makuszewski i Paweł Tomczyk. Drużyna została solidnie uzupełniona zawodnikami z pierwszego zespołu i do niej należał początek meczu. Rezerwy prowadziły grę i pozostawały na połowie Znicza Pruszków. Z czasem jednak gra wyrównała się, a drużyna z Mazowsza zaczęła odpowiadać atakami. W pierwszej połowie w sytuacji sam na sam z bramkarzem byli Paweł Tomczyk i Arkadiusz Pyrka, ale górą byli rywale Piotr Misztal oraz Karol Szymański.

Przedostatni kwadrans był okresem, w którym Lech stwarzał sytuacje podbramkowe z najwyższą częstotliwością. Odsłonił się i zamiast gola strzelić, to stracił. Paweł Moskwik pobiegł pod bramkę rezerwistów i zakończył strzałem na 1:0 praktycznie pierwszy konkretny atak Znicza w drugiej połowie. Gol w 67. minucie dał gościom komplet punktów, a Lech II Poznań nie zwycięża od sześciu kolejek.

14. kolejka II ligi:

Pogoń Siedlce - Górnik Łęczna 3:4 (2:0) 1:0 - Kamil Wiktoruk 4' 2:0 - Kacper Falon 38' 2:1 - Dawid Dzięgielewski 52' 2:2 - Aron Stasiak 63' 3:2 - Tomasz Margol 68' 3:3 - Paweł Wojciechowski 73' 3:4 - Paweł Wojciechowski 76'

Lech II Poznań - Znicz Pruszków 0:1 (0:0) 0:1 - Paweł Moskwik 67'

[multitable table=1141 timetable=16703]Tabela/terminarz[/multitable]

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!