Ligue 1: Olympique Lyon znów zawiódł

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Moussa Dembele
Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Moussa Dembele

Olympique nie wygrał w siódmym meczu z rzędu w Ligue 1. Tym razem w spotkaniu 9. kolejki mistrzostw Francji zespół z Lyonu przegrał na wyjeździe z AS Saint-Etienne (0:1).

Olympique Lyon nie zwyciężył w lidze od 16 sierpnia 2019 roku i w niedzielę nie przerwał tej fatalnej serii. Drużyna OL punkt w potyczce z Saint-Etienne straciła w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, kiedy to do siatki trafił Robert Berić.

Po tej porażce ekipa prowadzona przez Sylvinho zajmuje dopiero 14. miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów. Jej bilans to 2 triumfy, 3 remisy oraz 4 porażki.

W pozostałych niedzielnych konfrontacjach wicemistrz Francji, Lille OSC, zremisował u siebie z Nimes Olympique 2:2, a Stade de Reims pokonało Stade Rennais 1:0.

Ligue 1, 9. kolejka:

AS Saint-Etienne - Olympique Lyon 1:0 (0:0) 1:0 - Robert Berić 90'

Lille OSC - Nimes Olympique 2:2 (1:1) 1:0 - Loic Remy 12' 1:1 - Renaud Ripart 45+5' (k.) 1:2 - Ahoueke Steeve Kevin Denkey 71' 2:2 - Victor Osimhen 79'

Stade Rennais - Stade de Reims 0:1 (0:0) 0:1 - Boulaye Dia 49'