Serie A. Atalanta - Fiorentina. Nieudany występ Bartłomieja Drągowskiego. Niskie noty polskiego bramkarza

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Andrea Staccioli / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski
Getty Images / Andrea Staccioli / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski

Choć ACF Fiorentina prowadziła przez większość spotkania z Atalantą Bergamo, to ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. Bartłomiej Drągowski oba gole stracił w końcówce, a włoskie media uznały go za jednego z najsłabszych na boisku.

Zespół z Florencji w 24. minucie objął prowadzenie po trafieniu Federico Chiesy, a w 65. minucie drugiego gola dla gości zdobył Franck Ribery. Piłkarze ACF Fiorentina byli blisko wygranej nad uczestnikiem Ligi Mistrzów, ale Atalanta Bergamo zdołała doprowadzić do wyrównania.

Najpierw w 84. minucie do siatki rywali trafił Josip Ilicić, a tuż przed ostatnim gwizdkiem do remisu doprowadził Timothy Castagne. Winą za taki obrót wydarzeń na boisku obarczono m.in. Bartłomieja Drągowskiego. Włoskie media uznały polskiego bramkarza za jednego z najgorszych zawodników na boisku.

Portal foxsports.it dał Polakowi "szóstkę" w dziesięciostopniowej skali (1 - występ poniżej krytyki, 10 - klasa światowa). W ekipie z Florencji wyróżniono jedynie strzelców bramek: Chiesę i Ribery'ego, którzy otrzymali kolejno noty 7,5 i 7. Szóstkę polskiemu bramkarzowi dał również portal bergamoesport.it.

Taką samą notę Drągowskiemu dali też dziennikarze calcionews24.com. Uważają oni, że golkiper ACF Fiorentina nie miał szans na skuteczne interwencje przy obu straconych golach. Kibice głosujący na stronie fiorentina.it ocenili Polaka na 5,7. Niższą notę otrzymali jedynie Milan Badelj i Lorenzo Venuti.   Zobacz także: Premier League: West Ham United pokonał Manchester United! Łukasz Fabiański z czystym kontem Serie A. Lecce - Napoli. Dobre noty dla Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika