PKO Ekstraklasa: ścisk w czołówce. Remis Jagiellonii Białystok i zwycięstwo Piasta Gliwice. Zobacz tabelę rozgrywek

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Jakub Wójcicki (z lewej) i Jakub Kamiński (z prawej)

W piątek rozpoczęła się 9. kolejka PKO Ekstraklasy. W pierwszym spotkaniu Piast Gliwice pokonał 2:1 Raków Częstochowa. W tym meczu nie brakowało emocji. Lech Poznań zremisował natomiast 1:1 z Jagiellonią Białystok.

Po dwóch pierwszych meczach 9. kolejki PKO Ekstraklasy liderem rozgrywek pozostaje Pogoń Szczecin. Ścisk w czołówce jest jednak spory. Szósty w tabeli Piast do lidera aktualnie traci tylko trzy punkty.

Gliwiczanie w piątek rywalizowali z Rakowem Częstochowa. To zawodnicy beniaminka pierwsi strzelili gola w tym meczu. W końcówce spotkania w kilka minut mistrzowie Polski zdobyli jednak dwie bramki i ostatecznie wywalczył trzy punkty. Więcej o tym spotkaniu TUTAJ.

W drugim piątkowym meczu Lech Poznań zmierzył się z Jagiellonią Białystok. To spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Po wywalczeniu jednego punktu Jagiellonia zajmuje w tabeli drugie miejsce. Kolejorz jest ósmy. Więcej o tym meczu TUTAJ.

W sobotę rozegraną zostaną trzy spotkania PKO Ekstraklasy: ŁKS Łódź - Arka Gdynia (godzina 15:00), Lechia Gdańsk - Korona Kielce (godzina 17:30), Śląsk Wrocław - KGHM Zagłębie Lubin (godzina 20:00).

Wyniki piątkowych meczów 9. kolejki PKO Ekstraklasy:

Piast Gliwice - Raków Częstochowa 2:1 (0:1) 0:1 - Felicio Brown Forbes 5' 1:1 - Jorge Felix 78' (k.) 2:1 - Michał Skóraś 80' (sam.)

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:1) 0:1 - Patryk Klimala 23' 1:1 - Paweł Tomczyk (k.) 39'