Sparingowa sobota: 15 goli GKS-u Tychy. Pierwszoligowcy groźni dla drużyn z PKO Ekstraklasy

Newspix / Press Focus / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Tychy

GKS Tychy strzelił w sobotę okazałe 15 goli. Tylko jeden z pięciu przedstawicieli PKO Ekstraklasy wygrał sparing z zespołem z Fortuna I ligi.

GKS Tychy rozegrał w sobotę dwa sparingi i w obu jego forma strzelecka była wysoka. Na początek dnia w silnym składzie pokonał 4:1 Zagłębie Sosnowiec. Z Marcinem Biernatem, Łukaszem Grzeszczykiem czy Mateuszem Piątkowskim w jedenastce nie miał problemu z wypunktowaniem spadkowicza z PKO Ekstraklasy. Po południu GKS zdemolował 11:1 Stal Jasień. Głównie młodzi piłkarze sprawili lanie solenizantowi obchodzącemu 70. rocznicę powstania. 15 bramek jednego dnia, średnio jedna co 12 minut, to ciekawy wynik.

Elana Toruń zagrała z Olimpią Elbląg, czyli ze swoim ostatnim przeciwnikiem w poprzednim sezonie. Wtedy bramka w doliczonym czasie na 2:1 dla elblążan zdecydowała o ich utrzymaniu na szczeblu centralnym i pozbawiła torunian szans na awans. Na prawdziwy rewanż trzeba poczekać, ale do małego już doszło. Elana wygrała w sparingu 1:0 dzięki bramce Bartosza Machaja w 28. minucie. Akcja bramkowa była złożona z kilkunastu podań zanim strzelec główkował do siatki po dośrodkowaniu Kordiana Górki z prawego skrzydła. Elana nie straciła gola przez 90 minut po raz pierwszy od 2 marca.

Dobrze radziły sobie zespoły z zaplecza PKO Ekstraklasy w konfrontacjach z przedstawicielami elity. Warta Poznań zwyciężyła 1:0 z KGHM Zagłębiem Lubin dzięki bramce Krzysztofa Biegańskiego, a GKS Bełchatów wygrał 2:1 z Wisłą KrakówGKS 1962 Jastrzębie zremisował 2:2 z Piastem Gliwice. Mistrz Polski dopadł pierwszoligowca w przedostatniej minucie czasu regulaminowego. Takim samym wynikiem 2:2 zakończył się mecz Radomiaka Radom z ŁKS-em Łódź. Tylko Wigry Suwałki zostały pokonane 1:2 przez Jagiellonię Białystok, choć objęły prowadzenie.