Lechia Gdańsk znowu liderem. Zobacz tabelę Lotto Ekstraklasy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / GRZEGORZ RADTKE / 058sport.pl / Na zdjęciu: piłkarze Lechii Gdańsk
Newspix / GRZEGORZ RADTKE / 058sport.pl / Na zdjęciu: piłkarze Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk wykorzystała potknięcie Legii Warszawa, która przegrała swój mecz. Drużyna Piotra Stokowca znowu jest liderem Lotto Ekstraklasy.

Piłkarze Lechii wracają do Gdańska szczęśliwi. W środę ekipa Piotra Stokowca w szalonym meczu wygrała na wyjeździe z Pogonią Szczecin 4:3. O zwycięstwie przesądziło trafienie Artura Sobiecha z 89. minuty. Dzięki temu trafieniu Biało-Zieloni zdobyli trzy punkty i wrócili na pozycję lidera Lotto Ekstraklasy.

Gdańszczanie wykorzystali potknięcie Legii Warszawa, która przed startem kolejki była na pierwszym miejscu. Mistrz Polski nie utrzymał się na szczycie tabeli. Przegrał w Poznaniu z Lechem (0:1) i zrównał się punktowo z Lechią, która ma lepszy bilans bramkowy - to on jest decydujący w tym przypadku, bo dwa mecze między tymi zespołami zakończyły się bezbramkowymi remisami.

Raków Częstochowa wrócił do elity po 21 latach przerwy

Lech nie dość, że napsuł krwi rywalom z Warszawy, to jeszcze awansował na siódme miejsce w grupie mistrzowskiej. Kolejorz zrobił to kosztem Pogoni, która przegrała z Lechią.

Środowe mecze Lotto Ekstraklasy: Lech Poznań - Legia Warszawa 1:0 (0:0)

1:0 - Filip Marchwiński 81' Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 3:4 (0:0)

1:0 - Sebastian Walukiewicz 52' 1:1 - Artur Sobiech (k.) 71' 1:2 - Konrad Michalak 73' 2:2 - Zvonimir Kozulj 80' 3:2 - Zvonimir Kozulj 83' 3:3 - Patryk Lipski 84' 3:4 - Artur Sobiech 89'

Tabela Lotto Ekstraklasy: [multitable table=974 timetable=7769]Tabela/terminarz[/multitable]