Liga Mistrzów. Sadio Mane na czele, Lewandowski wysoko

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Sadio Mane (Liverpool FC)
Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Sadio Mane (Liverpool FC)

Sadio Mane może się pochwalić najlepszymi statystykami w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Na strzelenie jednej bramki skrzydłowy Liverpoolu potrzebuje 95 minut. Wysoko w tej klasyfikacji znajduje się Robert Lewandowski.

[tag=615]

Liverpool FC[/tag] awansował w środę do półfinału Ligi Mistrzów. Jedną z bramek dla The Reds w wyjazdowym spotkaniu z FC Porto (4:1) strzelił Sadio Mane. Był to dla niego czwarty gol w tym sezonie Champions League.

W klasyfikacji najlepszych strzelców Senegalczykowi daleko do Leo Messiego (10 goli), jednak w innym zestawieniu nie ma sobie równych.

Mane jest bowiem najlepszym strzelcem w historii fazy pucharowej Ligi Mistrzów, jeśli weźmie się pod uwagę liczbę rozegranych minut i liczbę goli.

Klopp: Nie mogę się doczekać meczu z Barceloną

Jak wynika ze statystyk przygotowanych przez Opta, Mane strzela gola co 95 minut. Jest w tym lepszy od Cristiano Ronaldo czy Leo Messiego.

Wysoko w tej klasyfikacji znajduje się Robert Lewandowski, który w fazie pucharowej LM strzelił w swojej karierze 19 bramek. Polak zajmuje świetne, piąte miejsce.

Dodajmy, że Opta wzięła pod uwagę tylko tych zawodników, którzy strzelili w tej fazie rozgrywek co najmniej 10 goli.