Primera Division: Sevilla FC gra w kratkę, ale nie odpuszcza

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Julio Munoz / Na zdjęciu: piłkarze Sevilla FC
PAP/EPA / Julio Munoz / Na zdjęciu: piłkarze Sevilla FC

Zwycięstwo, porażka, zwycięstwo - tak radzi sobie Sevilla po zwolnieniu Pablo Machina. Zespół z Andaluzji wciąż jest w grze o europejskie puchary po pokonaniu Deportivo Alaves (2:0).

Sevilla pod wodzą Pablo Machina radziła sobie w kratkę. Czarę goryczy przelało odpadnięcie z Ligi Europy ze Slavią Praga. Stery w klubie tymczasowo przejął Joaquin Caparros, ale zespół z Andaluzji wciąż nie potrafi przyzwyczaić kibiców do dobrej serii. Ale po czwartkowym meczu się cieszą, bo zapisali sobie kolejne trzy punkty w tabeli po ostatnim nieudanym starciu z Valencią (0:1).

Na pierwszego gola w spotkaniu z Deportivo Alaves przyszło czekać do 41. minuty. Do tej pory przyjezdni nie potrafili postraszyć ekipy Caparrosa. Ta przemówiła przed przerwą i to w efektowny sposób. Tego wieczora dobry występ zaliczył Pablo Sarabia. Zaczął od asysty. Wycofał piłkę na 14. metr do Roque Mesy, a ten technicznym strzałem w samo okienko wyprowadził Sevillę na prowadzenie.

Zamieni Ligue 1 na Primera Division? Adrien Rabiot zawarł porozumienie z Realem Madryt

Zawodnicy z Alaves dalej mieli problemy ze skonstruowaniem składnej akcji. Do ostatniego gwizdka byli w stanie oddać tylko jeden celny strzał. Sevilla oddała ich pięć. Wystarczyło na dwa gole. Strzelanie Andaluzyjczyków zakończył w 80 minucie Sarabia, który precyzyjnie uderzył z prawej strony pola karnego. Dzięki wygranej gospodarze utrzymali się w strefie pucharowej: są na szóstym miejscu i na ten moment mają zapewnioną grę w eliminacjach Ligi Europy.

Deportivo jest o pozycję niżej i trafi do drużyny Caparrosa dwa punkty.

Sevilla FC - Deportivo Alaves 2:0 (1:0) 1:0 - Roque Mesa 41' 2:0 - Pablo Sarabia 80'

CD Leganes - Real Valladolid 1:0 (0:0) 1:0 - Guido Carrillo 90+6'